Nová alba Sanctus Real a Plumb unikla na internet

6. ledna 2006 v 0:39 | djmouka |  zprávy a novinky
Tři měsíce před oficiálním vydáním desky (4. 4. 2006) se na internetu objevilo nové album kapely Sanctus Real. Nahrávku The Face Of Love tedy postihl podobný osud jako jiné desky, které někdo propašoval umělci za zády aniž by to dotyčný chtěl. Rockové kvarteto tak na vlastní kůži pocítilo to, co již třeba zažili U2 (How To Dismantle An Atomic Bomb), Franz Ferdinand (You Could Have It So Much Better) či The Strokes (First Impressions On Earth).

V době, kdy není ještě ani jasný obal již tedy můžeme vědět, jaký bude tracklist. Pro zvědavé:
01 - I'm Not Alright
02 - Eloquent
03 - Fly
04 - The Face of Love
05 - Don't Give Up
06 - We're Trying
07 - Thank You
08 - Magnetic
09 - Possibilities
10 - Where We Belong
11 - Benjamin
Kapela Plumb je na tom ale ještě hůře. Novinka Chaotic Resolve, která vyjde 14. 2. 2006 se dala z některých výměnných internetových sítí stáhnout již na začátku září 2005, tedy šest měsíců před vydáním.
O tom, že to nejsou ojedinělé případy, svědčí například i poslední deska úspěšné kapely Switchfoot, jejíž Nothing Is Sound (datum vydání 13. 9. 2005) se na internetu objevilo již počátkem srpna 2005.
Paul Thomson, bubeník kapely Franz Ferdinand, na otázku časopisu Filter, co říká na to, že se jejich druhá deska objevila před vydáním na internetu, odpověděl: "No, nás to moc nevzrušuje. Alespoň když teď hrajeme, tak už naši skalní fanoušci umějí všechna slova novejch písniček. Nemáme s tím problém, já už si taky pár desek stáhnul..."

Doufejme, že tyto praktiky se nestanou běžným trendem. Vždyť co může být napínavější než čekání na novou desku? Je to jako byste rozbalovali vánoční dárky v listopadu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 djmouka djmouka | E-mail | Web | 7. ledna 2006 v 16:43 | Reagovat

Reakce zpěváka kapely Sanctus Real:

Hi,

I don’t know your name or I would address you properly, but I hope this finds you well.  My name is Matt Hammitt and I sing for the band Sanctus Real.  I recently received a phone call from a friend who informed me that you have our unreleased CD “The Face of Love” available to download on christiandownload.net.  When I checked it out, I was shocked to actually find it there.  I wanted you to know that I have spent the last two years working on this CD and have not been paid a dime.  Before I will ever be paid for  writing and making this record, we have to sell enough in the market to repay the record label.  We currently have two CD’s in the market and have received no royalties from these sales yet.  We are hopeful that our band will profit due to “The Face of Love” and be able to finally make some money after 10 years of doing this.  My wife and I are having a baby in March and live month to month on a less than middle-class income.  Because of your site, over a hundred people have already stolen our CD and thousands more will be burned for free.  Two years of work and all it takes is someone who doesn’t care about PRIVATE pre-releases and release dates.  Even if it was in the market it is wrong. On top of encouraging illegal downloading, you have stolen from my family.

Just so you know, EMI’s legal department has been notified and I wanted to give you a chance to do the right thing by removing our Pre-Release “The Face of Love” from your website.  I don’t know what course of action they will be taking, but consider the moral reasons to remove it first.

Sincerely,

Matt Hammitt

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama