Andělský session ve Frýdku

25. května 2006 v 13:09 | Miroslav Přikryl |  koncerty a akce


Tradiční hudebně-divadelní festiválek sv. Jan session, který se dvakrát ročně koná ve Frýdku na farní zahradě u kostela sv. Jana Křtitele, lze při jeho letošním květnovém termínu nazvat "andělský". Vystoupí na něm totiž hned dva čerství držitelé ceny Anděl, udělované Akademií populární hudby.

V pátek 26. 5. v 19:00 zahájí program večer s hudbou s lidovými kořeny, jinak též nazývanou worldmusic. V rámci tohoto večera zahraje čerstvý držitel Anděla v kategorii worldmusic duo Pocek-Šuranská (jinak též nazývané Hudecká úderka). Domácí lidovou hudbu představí kapela Kotci z Frýdlantu nad Ostravicí a výlet za hranice zprostředkuje svou hudbou slovensko-moldavská kapela Pacora trio, která míchá folklórní motivy východní Evropy s moderními jazzovými postupy. Vstupné na páteční program je dobrovolné.
Program soboty 27. 5. bude zahájen v 15:00 pouličním divadlem na motivy romských pohádek Paramisa, které v prostoru za kostelem sv. Jana Křtitele sehraje Divadlo Líšeň z Brna. Od 16:00 bude následovat hlavní hudební blok v němž bude možné např. zažít vystoupení originální undergroundově bigbítové kapely Veselá Zubatá, nový městský folk kapely Folk3mail, dámskou rebelii dua Sestry Steinovy, slezskou kapelu Mindenki, nebo bude možné slyšet písničkáře Jiřího Smrže, který obdržel za své album Poslední láska cenu Anděl v kategorii folk. Sobotní program uzavře divadlo frýdecko-místeckého souboru Badzimmer ansambl. Vstupné na sobotní hudební program je pro studenty 80,- a pro dospělé 100,- Kč.
V neděli 28. 5. od 15:00 v kostele sv. Jana Křtitele ve Frýdku zazní hudba duchovní, a to ve formě duchovních písní, které vznikají v současnosti. V neděli je vstup volný.
Akce je podpořena z kulturního fondu Města Frýdek-Místek, z dotace Moravskoslezského kraje a Ministerstva kultury.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vojtech Vojtech | E-mail | Web | 6. února 2012 v 14:53 | Reagovat

Dobrej blog

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama