Březen 2007

Kluci blázniví

29. března 2007 v 16:00 | djmouka |  recenze
Na silnicích začínám potkávat čím dál více cyklistů. Já se už taky chystám na generálku kola a pak hurá na silnici, dřív než mě zklátí nějaká nepředvídatelná alergická reakce, však víme. Civilizační choroby mutují a jedna od druhé opisují nejúčinnější recepty, jak poškádlit náš imunitní systém. Ale nemusí to být jen bakterie a viry. Někdy si stačí poslechnout nějakou novou muziku. Třeba jak jsem udělal dnes v případě Rush Of Fools, což je nová kytarovková worshipová kapela. Na stránkách na MySpace si můžete poslechnout pět písní ze stejnojmenné desky, která vyjde začátkem května.

jesusparty 3 v praze

22. března 2007 v 12:14 | patris JFX |  koncerty a akce
ahoj všichni, zvu vás na jednu povedenou akci do prahy, kde se bude poslední dubnový víkend 27. - 29. dubna konat již třetí jesusparty - setkání všech možných i nemožných křesťanů :-) součástí budou taky sobotní koncerty v klubu u rafa, kde vystoupí kapely sequel of decay, goro a selfdefence. více informací najdete na webu www.jesusfreax.com

David Crowder Band ve studiu

20. března 2007 v 14:52 zprávy a novinky
Výtečná worshipová kapela David Crowder Band začala v těchto dnech natáčet svou další nahrávku. Album se má jmenovat Remedy a vy můžete díky speciálním webovým stránkám být přímo u toho. Na stránkách www.remedyiscoming.com si můžete přečíst deník z natáčení, podívat se na aktuální záběry z webkamer či kratičké videoblogy na YouTube.

Hitparáda: poslední kolo

19. března 2007 v 13:52 | Jiří Kantor / djmouka |  hitparáda
Je tomu asi rok a půl, co jsme ve spolupráci s Markem Moškořem a internetovými stránkami musicmix rozjeli projekt Hitparáda. Ta se objevla nejen na těchto internetových stránkách, ale co 14 dnů také v Plzeňském rozhlase v kontaktním pořadu: Páteční azyl. Tato písničková soutěž byla v mnohém nezvyklá. Předně jsme chtěli, aby v ní soutěžily nejnovější křesťanské songy a to třeba i takové, které by jiná česká křesťanská rádia nevysílala (např: tvrdý rock).

Kam míří Newsboys

17. března 2007 v 5:55 | djmouka |  recenze
Jednou z nejočekávanějších událostí loňského podzimu bylo výdání alba GO od popového uskupení Newsboys. A to hned z několika důvodů: Po řadě worshipových nahrávek (které je třeba počítat trochu mimo) to je od roku 2002 první řadová deska. Navíc jejich poslední počin, Thrive, nebyl kdovíjak výjimečný. Oproti dost nepovedené LoveLiberytDisco z roku 1999 to sice byl posun vpřed, navázat na úspěšná devatesátá léta se ale kapele autorsky moc nedařilo. Žádný velký hit, nic průlomového. Druhým důvodem k očekávání byly personální změny. Novým členem kapely se stal talentovaný Paul Colman, který na vlastních projektech ukázal, že je všestranně nadaný a umí napsat dobrou písničku. Je třeba si také uvědomit, že tato kapela se pohybuje v branži 20 let! Co nového tedy GO přináší?

Relient K a jejich pátý zářez na pažbě

15. března 2007 v 13:46 | djmouka |  recenze
Po v mnoha ohledech průlomové nahrávce mmhmm vydali Relient K netrpělivě očekávanou desku, na které se opět vracejí k dlouhým názvům. Album se jmenuje Five Score And Seven Years Ago a je k mání od 6. března. Je úplně jedno, že už vám není dvanáct let, tuhle desku prostě nesmíte nechat bez povšimnutí. I když to může podle obalu vypadat, že se ochladilo, nemusíte se obávat příklonu k temným severským tóninám. Opak je pravdou. Relient K natočili dosud své nejoptimističtější album. A to i přesto, že se na disku nachází skladby Faking My Own Suicide (Předstíral jsem svou sebevraždu) a Deadhbed (Lože umírajícího).

Good

14. března 2007 v 12:46 | deadman |  koncerty a akce
mindenki v GOODbaru
Je-li vám život milý a hudební sluch stále ještě slouží, pak právě pro vás je tato zpráva určena!
Dne 16. března se skupina Mindenki nečekaně zjeví v brněnském Goodbaru, aby vyhnala pokud možno všechny zákazníky této skvělé nekuřácké hospody, kdo však vydrží, bude za odměnu pohoršen jejich texty, hudbou i projevem, proto doporučujeme opustit sál před 20 hodinou.

Zdroj - internet - http://mindenki.musicmix.cz/koncerty/

mindenki v GOODbaru

Odhalené tajemství

13. března 2007 v 9:47 | djmouka |  recenze
Bude tomu již osm let, co skupinka opálených hispánců, kteří vystupují pod názvem Salvador, vnesla novou energii do stagnujících woshipových vod. Ano, byl zde Justo Almario, Abraham Laboriel, Alvaro Lopez a další, nikomu se však nepodařilo v takové míře oslovit i jiné, než španělsky mluvící publikum. Energie a zapálení pro věc zpřístupnila jejich tvorbu opravdu širokému spektru posluchačů. První dvě alba (Salvador, Into Motion) měla opravdu úspěch. Když se kapela odhodlala zpívat i v angličtině (So Natural), byly zde jisté pochybnosti, jestli tuhle disciplínu ustojí, jestli neztratí něco ze svého ducha. Byl to ale marketingový tah, který se povedl výbornou. V roce 2006 proto logicky následovala další anglicky zpívaná řadovka Dismiss The Mystery.

Tři rady pro zlomená srdce

12. března 2007 v 9:35 | hearthcore |  zprávy a novinky
Pokud hledáte něco opravdu decentního, spíš pro citlivé povahy, doporučuji Vám poslechnout si tuto srdeční trojkombinaci. V dnešní době se snaží hodně písní, urvat si své místo na slunci násilím, tyto kapely se ale rozhodly jít jinou cestou, a i když nepostrádají nápad, nesnaží se nikomu nic nabulíkovat.

Probuďte obra!

11. března 2007 v 17:36 | hearthcore |  recenze
Pro ty z Vás, kteří si občas pustíte něco otřejšího mám dobrou zprávu. Whatever/hardcore kapela z Connecticutu Life In Your Way vydala své v pořadí třetí album. Ale nejdřív trochu historie. Původní členové kapely se popré sešli roku 1999 a po prvním "garáž" demu z roku 2002 přišlo full-length album, The Sun Rises and the Sun Sets... and Still Our Time is Endless z roku 2003. Následovala druhá deska, Ignite and Rebuild, a vyšla v roce 2005. Obě alba pochází z dílen Indianola Records.V roce 2006 ale kapela udělala velký krok vpřed, když podepsala smlouvu se Solid State Records a to v sestavě Josh Kellam (řev/zpěv), Jeremy Kellam (basa/zpěv), James Allen (kytara/zpěv), John Gaskill (bicí/perkuse), Dave Swanson (zpěv/kytara).

Kecánky Johna Reubena

11. března 2007 v 13:49 | djmouka |  recenze
V únoru spatřila světlo světa pátá řadovka hiphopera Johna Reubena, který, stylizován do podoby country-trubadúra, má opět co říci. Word Of Mouth, jak se nahrávka jmenuje, přináší osobitý pohled na svět kolem nás. Album není tentokrát nacpáno tak líbivými (až otravnými) melodiemi jako předchozí počiny. Na druhou stranu přináší opravdu chytré texty, které nejsou pouhou demonstrací umělcových rýmovacích schopností, jak tomu bývá v tomto žánru u mnoha jeho kolegů. "Slovo z úst" není deska na první poslech, o to zajímavěji ale zní při několikerém přehrání.

"Krysčn mjůzik lejbls" aneb kde jsou všechny ty kapely, o kterých se tu píše?

10. března 2007 v 22:59 | hearthcore |  zprávy a novinky
Chápu, že situace ohledně křesťanské hudby u nás není nijak růžová. A i povědomí v našich luzích a hájích není zrovna všudypřítomné. Ale mám pro vás malou inspiraci, seznam křesťanských vydavatelství, kde se můžete podívat na své oblíbené umělce, nebo poznat nové, zatoužit, objednat, poslechnout...

hearthcore

9. března 2007 v 23:46 | hearthcore |  autoři
Profil autora

Hitparáda 26. kolo

9. března 2007 v 10:14 | -hitparada- |  hitparáda
Poslechněte si dnes od 21.07 hodin nové písničky od tobyhoMaca a kapely Dead Poetic.

Stáhněte si záznamy z koncertů Switchfoot

3. března 2007 v 8:29 | djmouka |  hudba zdarma
Kapela Switchfoot nabízí svým fanouškům na svém aktuálním turné možnost koupit si hned po koncertě CD s některými písněmi z vystoupení z dané show. Tato CD v omezeném počtu 100 kusů na koncert jsou opatřena samolepkou s textem "I was there". Aby ale nepřišli zkrátka ani fanoušci, kteří se na koncerty nedostanou, přišla kapela s nápadem zveřejnit na internetu záznamy z koncertů (tzv. bootlegy), kde si je může kdokoli zcela zdarma stáhnout a výpalit. Jak koncertů přibývá, rozrůstá se i seznam písní ke stažení, aktuálně je jich něco kolem 70. Všechno podstatné najdete na www stránkách switchfootbootlegs.com .