Květen 2007

Danielson tuto sobotu 2. 6. na Wawe

31. května 2007 v 16:53 zprávy a novinky
Personálně proměnlivá kapela kolem barda Daniela Smitha rozdává muziku a humor v poměru 1:1. Možná, že Danielson přišli na správný recept, jak podat duchovní témata a nebýt při tom otravní, jakákoliv velká pravda se lépe vstřebá, když ji někdo zazpívá pitvorně a je přitom převlečený za jabloň. Indierock, freakfolk, Billy Graham a Monty Pythoni? I tohle může dávat smysl. Pořadem provází P. Wagner (začátek v 17.00 nebo 18.00 - je v tom teď nějaký zmatek)

Jsem Růžička, ale keříková

30. května 2007 v 17:15 | Tocon |  rozhovor
Na hradecké nádraží, kde jsme měli sraz, přišel vedoucí skupiny "Citadela 365" Ivan Růžička i se svými dvěma syny, které zrovna vyzvedl z hudebky. Rozhovor jsme natáčeli na lavičce v nedalekém parčíku (po krátké zastávce v cukrárně, kde si kluci vyprosili fondánová zvířátka). Zatímco starší Kája trpělivě čekal na vedlejší lavičce, Adam se přitulil k tátovi a občas mu do ucha napovídal, co má na mé otázky odpovídat...

Dětský soubor Arka Noego v Českém Těšíně

30. května 2007 v 14:08 | musicmix |  koncerty a akce
Jedinečný dětský soubor Arka Noego bude koncertovat v neděli 17. června od 14:30 hodin na náměstí v Českém Těšíně.
Myšlenku založit dětskou hudební skupinu dostali v roce 1999 členové kapely 2Tm2,3, jejichž děti v souboru vystupují. Arka Noego mají na kontě sedm alb a bezpočet koncertů, včetně několika TV přenosů.

Newsboys - Go na radiu7

30. května 2007 v 11:10 | gina |  zprávy a novinky
Jedna z nehranějších a nejoblíbenějších křesťanských kapel je australská Newsboys. Ta v roce 2006 vydala album Go a určitě stojí za poslech..., tedy ovšem pokud vás baví trochu tanečnější forma muziky. Pořad je ve spolupráci s Markem Moškořem, který připravil recenzi CD a taky s vydavatelstvím Gimel, jež album pro pořad poskytlo.
Ve čtvrtek 7. června se na vás těší Gina a to ve 20hod. Repríza: 12. června v 15 hod.

Switchfoot na radiu7

30. května 2007 v 11:06 | gina |  zprávy a novinky
Letní osvěžení pro vás nachystalo Rádio7 ve svém pořadu Pohovka, který bude tento čtvrtek 31.5. od 20 hodin ( v repríze pak v úterý 5.6. od 15 hodin) celý věnován kapele Switchfoot. Co vlastně má tato kapela společného s létem, mořem a sluncem? Již samotný název kapely vypovídá o jejich vztahu k moři a pláži, protože jsou vášniví surfaři a tak není divu, že se to odrazilo i v jejich názvu. Switchfoot je surfařský termín a znamená zcela změnit směr přímo proti vlně. Pokud vás už tohle jako pozvání zaujalo, tak neváhejte nasednout na surfařské prkno značky Switchfoot a nechejte se unášet na vlnách Rádia7 do výšek a hloubek života, pro tyto mladé rockery života nemyslitelného bez živého vztahu k Bohu.

Pojeďme do Budapešti

25. května 2007 v 8:30 | gina |  koncerty a akce
22. září se v Budapešti chystá koncert australských Hillsong United. Připravují se i autobusy z Brna, Prahy a Karviné a je možné si rezervovat místenku i vstupenku.

Rebecca St. James v Čechách

25. května 2007 v 8:27 | Gina |  koncerty a akce
Úžasná hudební událost roku, která stojí za to. Jedna z nejoblíbenějších křesťanských zpěvaček Rebecca St. James bude koncertovat ve středu 15. 8. v Táboře.
Další podrobnosti a informace na Signálech a slovenském Mediablogu

Musicmix na Last.fm

21. května 2007 v 10:58 | hearthcore |  zprávy a novinky
Dnes jsem se rozhodl po konzultaci s Moukou založit novou skupinu uživatelů na komunitním hudebním portále Last.fm. Jedná se o projekt který agreguje uživateli přehrané tracky, a tvoří tabulky, statistiky. Je také WEB 2.0 orientován, což znamaná množství interaktivního balastu. Pokud se chcete zapojit, přidejte se k nám na adrese http://www.last.fm/group/Musicmix . Pokud nemáte přehrávač s pluginem, doporučuji stáhnout Foobar2000 s předinstalovaným pluginem Audioscrobbler. Plugin můžete nastavit ve File - Preferences - Tools - Audioscrobbler a zadáte váš nickname a heslo. Software vyvíjený přímo Last.fm si nestahujte.

Předzvěst slunečného června

21. května 2007 v 9:21 | djmouka |  recenze
Tuhle recenzi jsem potřeboval napsat ještě v květnu. Jednak k tomu název kapely vybízí (Until June = než bude červen) a pak se mi již nechtělo se touto deskou dále zaobírat. Neberte to ale jako předčasný verdikt a rozhodně čtěte dál. Until June jsou tři mládenci, kteří bezezbytku naplnili poptávku Flicker Records po nekonfliktní pohodové pop/rockové muzice. Bráchové Dan (kytary) a Josh Ballardovi (zpěv, piano) si k sobě přizvali kámoše Daniele Dempseyho (bicí) a dali dohromady kapelu, která bude jednu skupinu lidí ohromně bavit a druhou děsně štvát.

Vizonáři dnes s P. Vizinou a A. Nenadálem

19. května 2007 v 15:24 zprávy a novinky
Vizionáři 19.5., 17:00, 100,7FM, http://www.rozhlas.cz/radiowave/live Urob si sám a nefňukej! Hostem bude Adam Nenadál z vydavatelství Silver Rocket a basista kapely Gnu.Řeč bude o etice DIY, vydavatelské soběstačnosti, punku a Morrisseym. Silver Rocket letos funguje už desátým rokem a má za sebou skvělé zářezy nejen v podobě vydaných desek, ale taky vyvedených koncertů - kromě klubových na strahovské "sedmičce" třeba Japonců Mono, nebo v nedávné době kapel Red Sparowes a Pelican. Pořadem provede Petr Vizina.

Pěkný blogpost o FIF

16. května 2007 v 23:23 | hearthcore |  zprávy a novinky
Velice povedený blogpost o zaniklé kapele Five Iron Frenzy napsal Jan Kolařík, alias OPAQUIT na svém blogu. Takže čtěte a komentujte, protože odvedl více než slušnou práci. Kromě toho vlastní všechna jejich alba, což ho ctí, neboť FIF je plodná kapela. Ale jak už to chodí, The End Is Here a my můžeme jen vzpomínat.

Hledání inspirace?

15. května 2007 v 15:56 | Gina |  zprávy a novinky
Některým hvězdám asi dochází inspirace. Tak např. zpěvák Prince se chystá studovat Bibli, hlavně proroky. Možná se dočkáme zajímavého hudebního počinu. A Sineád Ó Conner zase vychází album s názvem Theology. O čem se taky pořád dá zpívat, že jo?

Gina v Ostravě

15. května 2007 v 15:36 | Gina |  koncerty a akce
Zvu vás na koncert do Ostravy. Vůbec to není daleko, jen malinko na severu:-)) Dá se tam i doletět. A bude to stát za to, to mi věřte.
V neděli 20.5. - klub Templ . Začátek nejdřív v 18:30 hod. Koho z vás tam uvidím?
Další koncerty na www.myspace.com/jigina

Goro a 31 Knots příští pondělí v Praze

15. května 2007 v 15:16 koncerty a akce
Recept na nejlepší květnový večer, co jste kdy zažili. Nejde o Goro. 31 Knots jsou ten den učitelé hudby. Indierock, jazz, klasika, klezmer, vše ve třech, s vynikajícím zpěvem a bezchybnou (ale lidskou) instrumentací. Kdo nepřijde, ať rovnou zahodí uši :-)
GORO(cz), RIVULETS(usa, important rec.) a 31 KNOTS(usa, polyvinyl rec.)
pondělí 21. 5., 19:00, klub 007 strahov
www.31knots.com www.myspace.com/gorocore www.rivulets.net


O Sufjanu Stevensovi na Wawe

11. května 2007 v 14:33 | Pes 001 |  zprávy a novinky
V dalším díle pořadu Vizonáři se můžete seznámit se Sufjanem Stevensem, jedním z neoriginálnějších a nejeklektičtějších současných křesťanů v hudbě. Začátek tuto sobotu 12.5. v 17:00.

Neónový koník

11. května 2007 v 12:40 | djmouka |  recenze
Může ti bejt úplně jedno, kdo sme. Nezáleží na tom, co sme prožili. Nemá cenu se párat se sólama, kytary musej bejt dobře vobustrovaný. Kašlem na čtyřminutový písničky. Co je nad tři minuty, je vopruz. Dvěapůl minuty je až až. Muzika musí bejt přednější. Jednoduchost. Poselství. Upřímnost. Srdce, člověče. 70. a 80. tá léta jsou celkem fajn. Lepší bejt nakreslenej, než aby si na něho lidi ukazovali. Nejsme supergrupa, ale u Tooth and Nail to máme dobrý. Udělali nám propagaci a takový ty marketingový věci kolem. Však to znáte. Deska je už pár dní venku a docela to jako jede. Lidi říkaj, že je to syrový. Aspoň nejsou hluší.

Michael Tait míří do popu

11. května 2007 v 3:33 | djmouka |  zprávy a novinky
Michael Tait v souvislosti s natáčením své třetí nahrávky s titulem Loveology píše, že se rozhodl definitivně opustit rockový zvuk a přiklonit se k popu. Zvuk na nové desce popisuje jako kdyby se potkali Stevie Wonder, Maroon5 a Lenny Kravitz. Na nové desce spolupracuje také s Benem Moodym (kytary) a Davidem Hodgesem (klávesy) z kapely Evanescence.
A protože s popem je úzce spjat bulvár a různé drby, tak vězte, že Michael si přednedávnem pořídil štěně anglického buldoka jménem Luca.
Více se o chystané nahrávce dočtete na Michaelově blogu.

Ochutnejte polský hiphop

10. května 2007 v 12:59 | djmouka |  hudba zdarma
Polský hiphoper Maly EL nabízí na svých stránkách volně ke stažení třípísňové SłowoEP. Zatímco v ČR se do tohoto žánru pustili z křesťanů pořádně zatím jen Wessani, u našich severních sousedů je výběr o mnoho větší. To se také poměrně pozitivně projevuje na kvalitě. Však si to poslechněte sami.

Přijďte na 25. frýdecký Sv. Jan session

10. května 2007 v 8:15 | musicmix |  koncerty a akce
Ve dnech 26. a 27. května budete mít možnost na farní zahradě ve Frýdku navštívit nenápadný, ale přitom vždy kvalitně obsazený festiválek s domáckou atmosférou. Hlavním tahákem večera bude skupina Traband, která představí úplně nový repertoár. Dále se můžete těšit na Občas band, The Sign, Alešanku, uskupení Žamboši a také DJmouku, který bude mít profil kapely Mute Math a možná i něco dalšího :-)
Další infomace o programu a plakát ke stažení naleznete na stránkách pořádající skupiny Hrozen.

Přečtete si všechny staré Tóny

4. května 2007 v 11:21 | djmouka |  zprávy a novinky
Na webových stránkách nazvaných prozaicky "Křesťanská hudba" si můžete prolistovat všemi vydanými čísly časopisu Tón, který vycházel v letech 1992-2001. Naleznete tam také překlady textů písní a poměrně ucelenou sbírku českých titulků k zahraničním videklipům. Doporučuji vaši přízni :-)