Červen 2007

Perly letních festivalů

27. června 2007 v 13:37 | djmouka |  koncerty a akce
Blíží se letní festivaly a různá další setkání pod stany, tak jsem pro vás připravil pár hudebních tipů na umělce, které byste si neměli nechat ujít. Výběr je subjektivní, ale snad si každý najde to svoje.

Profil Rebeccy St. James

25. června 2007 v 16:09 | Gina |  koncerty a akce
Tento čtvrtek ve 20 hodin si můžete spolu se mnou a Pavlem Šupolem vychutnat hodinku o zpěvačce Rebecce St. James a to na rádiu7. Vzpomínáte, že jsme před časem zvali na koncert do Klokot u Tábora? Tak to zatím stále platí a hudební pořad může být takovou návnadou na to, proč přijet.
Více aktuálně o koncertě www.hudba.signaly.cz/haiti

Dvě desítky mp3 zdarma

21. června 2007 v 13:34 | djmouka |  hudba zdarma
Cornerstone je jeden z největších hudebních festivalů v USA. Na stránkách DiscRevolt vám za vaši registraci nabídnou zdarma ke stažení 23 písní od kapel, které se letos na tento festival chystají. Mezi skladbami je např. i nový singl Secret Weapon od MxPx.

Blindside představili černou růži

21. června 2007 v 11:51 | djmouka |  zprávy a novinky
Švédská formace Blindside zveřejnila na svých webových stránkách pět nových písní z EP disku The Black Rose. CD vychází až za týden, již nyní si ale můžete poslechnout skladby The Way You Dance, Slow Motion, Pretty Nights, The Color of My Eyes a The Black Rose. Na zvuku se tentokrát podepsal i Stefan Glaumann, který produkoval Rammstein.
Jak se vám písně líbí, těšíte se na nové album? Zanechte svůj komentář.

Musicmix komunikující

21. června 2007 v 10:48 | djmouka |  zprávy a novinky
Pokud si nainstalujete do svého prohlížeče (Mozilla, Firefox) plugin Dai.sy, můžete si s návštěvníky tohoto blogu povídat, vyměňovat soubory a či jednoduše blogovat.
Vyzkoušejte a uvidíme, jestli to k něčemu bude.

Věčný boj Project 86

19. června 2007 v 12:14 | djmouka |  recenze
Andrew Schwab je ostříhaný a vyprovokuje bitku v novém videoklipu Evil (A Chorus Of Resistance). Před nedávnem opustil kapelu z rodinných důvodů bubeník Alex Albert, což bylo možná inspirací pro vtipný název skladby The Forces of Radio Have Dropped a Viper into the Rhythm Section (Do rytmické sekce se dostala díky silám rádia zmije). Hovoří se o novém zvuku, jako bonus vychází v omezeném nákladu i DVD I Want Something You Have. Očekávaná deska Rival Factions (Znepřátelené skupiny) od Project 86 je zde.

Transformers přicházejí

11. června 2007 v 8:57 | djmouka |  zprávy a novinky
V den výročí Dne nezávislosti (4. července 1776 byla přijata Deklarace nezávislosti Spojených států) přichází do kin nový sci-fi snímek Transformers. U této příležitosti vychází o pár dní dříve také soundtrack k filmu, na kterém stojí za povšimnutí kromě kapel Smashing Pumpkins, Linkin Park a HIM poslední track, o který se postarali Mute Math.

Akron/Family zítra na Wawe

8. června 2007 v 11:33 zprávy a novinky
Další díl Vizonářů se věnuje skupině, která má mimořádně dobrou koncertní pověst, inspiračně čerpá z tradičního amerického folk-country, ale zabrousí i do psychedelie a nadto miluje Beatles. Jako by se vrátila 60. léta - se vším hledáním hudebním i spirituálním. Akron/Family okouzlili i Michaela Giru (ex-Swans, dnes Angels Of Light), v pořadu zazní také písně z desek, které natočili společně. Provází Petr Wagner

Ti, kteří lítají nejvýše

5. června 2007 v 16:52 | djmouka |  recenze
High Flight Society jsou učebnicovým příkladem mechanismů současného hudebního průmyslu. Kdysi to bylo tak, že v rádiích se začal pár týdnů před vydáním nahrávky hrát singl, pak přišly upoutávky v časopisech a nakonec videoklip. Vyšla deska, kapela jela na turné a všichni byli spokojení. Dnes je tomu trochu jinak.
Kapela je prakticky neznámá, a tak přichází na řadu komunitní prostředí internetu a jeho nové metody propagandy. Všechny písničky je možno poslechnout si na webu ještě před vydáním nahrávky. Kapela založila profil na myspace, který doplnila videoblogem na youtube. Pohled do zákulisí je totiž vždy lákavý.