Srpen 2007

Oltář a dveře

31. srpna 2007 v 13:14 | sthtwn |  zprávy a novinky
28. 8. vyšlo nové album Casting Crowns "The Altar and the Door". Na první poslech se skupina drží ve směru, který předurčila již předchozí CD Casting Crowns a Lifesong. Téma tohoto CD je "co se děje mezi oltářem a dveřmi". Skupina se v něm opět obrací spíše ke křesťanskému publiku a nešetří ho - výsledným produktem jsou jakoby sebekritické rockové chvály.

Formát pro hudbu - FLAC

31. srpna 2007 v 9:21 | sthtwn
Pod pojmem flak jsem si donedávna představoval pouze strašlivou palebnou přehradu protiletadlových baterií, kterou dobře znali piloti spojeneckých bombardérů za druhé světové války. Granáty z 88mm a 75mm kanónů kolem rozkvétaly jako šílená rozbouřená louka a tlakové vlny explozí otřásaly...no dobře prostě jsem si představoval nálet. A představoval jsem si to až do dneška, jenže dneska jsem objevil FLAC.

Nákupy

30. srpna 2007 v 19:18 | hearthcore |  úvahy a glosy
Po dlouhém uvažování jsem se rozhodl, že vymažu veškerá nezakoupená alba kromě těch, které hodlám koupit nebo už je koupené mám. Zajíc už v pytli není, takže třeba šáhnout do kapes. Nakonec to ani tak nebolelo, a z více než 200 GB hudby je rázem 8GB té kterou mám opravdu rád. Dlouho jsem hudbu kupoval na cd, ale nakonec jsem velkou část z nich rozdal, jakmile jsem je nagraboval. České ceny ani výběr titulů (Gimel) mnohokrát nejsou zajímavé, ale například na www.moviemars.com seženete úplně všechno často i za cenu 6 až 10 dolarů (vše nové), což se opravdu vyplatí.
Začal jsem tím, že jsem si koupil obě cd od As Cities Burn a všechna tři alba od Mewithoutyou. Týden předtím dvě cd od Nothern Room. Třeba A to B (nové) od MewithoutYou vyšel jen na 6 dolarů, což je v přepočtu do 140 korun. Takhle hodlám pokračovat dál. V dalších týdnech a měsících chci zakoupit i tato alba. Třeba to bude inspirace i pro Vás ostatní. Seznam je vypsán v pokračování článku.

Dj v radiu7

27. srpna 2007 v 9:39 | Gina |  zprávy a novinky
Pozvání Giny do radia7 přijal v nedávné době Dj-mouka - Marek Moškoř. I přesto, že je rozhovor reprízou, chceme vás povzbudit k reakcím, které nám pomůžou rozšířit náš pohled, co se týče křesťanské hudby. V Pohovce, která bude už tento čtvrtek, to znamená 30.srpna ve 20 hodin si budeme pouštět hudbu, která Marka zaujala. Uslyšíte skladby od Dead Poetic, Downhere, Family Force 5, Anathallo, Delirious? a Leigh Nash.
Mimochodem: Tuto sobotu se Marek žení. Nemáte chuť napsat vaše přání, která mu potom můžeme poslat? Určitě bude moc rád on i jeho krásná Veru. Mrkněte na jejich super fotky, musíte sami uznat, že jim to sluší. http://marekaveru.com

All Saved Freak Band - Jesus Movement in Action

24. srpna 2007 v 11:43 | daggie |  úvahy a glosy
Ahoj lidičky, tak vkládám na Musicmix něco od All Saved Freak Band
- texty z desky My Poor Generation - rok 1973
Jinak více na: http://www.allsavedfreakband.com

Robbie Seay Band se rozdávají

23. srpna 2007 v 13:32 | djmouka |  hudba zdarma
Texasští Robbie Seay Band vydávají na konci srpna novou desku Give Yourself Away. Již nyní si ale můžete na webu www.freersb.com zdarma stáhnout dvě skladby z alba. Robbie je charakteristický svým nakřáplým hlasem a citlivým pěveckým projevem, který dodává písním specifickou atmosféru. Nutno říci, že oblasti worship music je příjemně osvěžující slyšet opravdu lidsky podané písničky bez obvyklých textových klišé.

Byli jste na Rebecce?

23. srpna 2007 v 8:26 | Gina |  koncerty a akce
Tak koncert Rebeccy St. James je za námi. Byli jste v Táboře?
Moje dojmy: Výborná byla organizace týmu CSM, který koncert připravil, nechyběla profesionalita, nechyběli lidé, kteří během koncertu chodili s pet - lahvemi vody a pohárky, aby dali napít těm, kteří v tom horku potřebovali.
Přišel čas pro Rebeccu, lidé kapelu, ji, i její dva bratry přivítali opravdu vřele. Koncert začínal rozpačitě.

Taky vás nudí "křesťanská" hudba?

22. srpna 2007 v 10:03 | djmouka |  úvahy a glosy
Nevím, jestli je to jen můj pocit, ale zdá se mi, že většina tzv. "křesťanské" hudební produkce je k neposlouchání. Čím dál méně často narazím na něco, co mě chytne za srdce, co mě osloví, z čeho mám radost. V drtivé věšině se jedná o průměrné kapely, zpěváky a zpěvačky, kteří ač dělají to nejlepší, co dovedou, jen v málo případech dělají něco výjimečného, co si zaslouží větší pozornost. Každý týden slyším zhruba 4-5 nových CD a většinou si jsem schopen zapamatovat tak jedno znich. Zbytek je takový šedý průměr.

Velké metalové očekávání

16. srpna 2007 v 8:51 | sthtwn |  zprávy a novinky
Příznivci "metloše" se mají zase na co těšit. Vydavatelství Metal Blade Records na svých stránkách inzeruje release nového CD kapely As I Lay Dying. Album "An Ocean Between Us" má vyjít již příští týden - 21. 8. (release se pochopitelně týká USA, kdy se dostane album do našich sfér známo není). K aktuálnímu CD je možné na stránkách vydavatele shlédnout vcelku povedený videoklip k písni Nothing Left, znázorňující pronásledování věřících.

Text, který mě dostal

15. srpna 2007 v 11:39 | hearthcore |  úvahy a glosy
As Cities Burn - Clouds (Come Now Sleep 2007)
Is your love realy love?
Is my love realy love?
I think our love isn't love unless its love to the end
Is your God realy God?
Is my God realy God?
I think our God isn't God if He fits inside our heads

Mae hlasitější než doposud

14. srpna 2007 v 0:03 | djmouka |  recenze
Kapela MAE vnímala hudbu vždy jako součást komplexnějšího uměleckého zážitku. Ostatně k tomu odkazuje i samotný název, který je zkratkou pro termín Multi-sensory Aesthetic Experience ("více čidlový" estetický zážitek). Průvodní hlas na předchozí nahrávce Everglow přímo vybízel k tomu, aby posluchač během poslechu listoval zdařile vyvedeným bookletem a sledoval příběh. MAE jsou jednou z mála kapel, které nevydaly žádnou slabou nahrávku. Už debutové Destination: Beautiful (2003) bylo nabito poměrně propracovanými písněmi, které v sobě snoubily jemnost, experimentování se zvukem i muzikantskou kreativitu. Ani CD s "B-singly" a raritami Destination: B-Sides (2004) nenudilo a Everglow (2005) bylo opravdu skvělé. Před námi je jedno z nejnapjatěji očekávaných alb letošního roku.

Reality of The Jesus Movement - 1969 -2007

9. srpna 2007 v 19:29 | daggie |  úvahy a glosy
Reality of The Jesus Movement - 1969 - až snad do roku 2007 (nebo i dále?)
Tak takhle to vypadalo... Co k tomu dodat? "Kdo má uši k slyšení, slyš" - alespoň ten, kdo rozumí anglicky... :-)

2 TM 2,3 na MySpace

9. srpna 2007 v 12:23 | sthtwn |  zprávy a novinky
Polská křesťanská rocková legenda 2 TM 2,3 hrála minulý rok (v srpnu 2006) na polském festivalu Woodstock. Vzhledem k tomu, že dostat se k CD polské provenience není až zas tak jednoduché, zajisté potěší 4 živé nahrávky z festivalu, které jsou dostupné k tanci i poslechu na stránce www.myspace.com/2tm23. Na fotografii je Joszko Broda - specialista na historické dechové nástroje.

Konference Hillsongu 07

9. srpna 2007 v 11:50 | sthtwn |  zprávy a novinky
10.-13. 10. 2007 se bude v Londýně konat konference Hillsongu "07 FUTURE", zaměřená na oblasti "Pastors & Church Leadership", "Worship & Creative Arts" a "Evangelism & Community Action". Jako special hosté se představí např. Darlene Zschech, Matt Redman nebo Michal W. Smith. Více informací najdete na stránce konference www.hillsongconference.co.uk.

"Retro" vzpomínky...na budoucnost (?)

7. srpna 2007 v 14:36 | daggie |  úvahy a glosy
Ahoj lidi...vracím se k tomu retro stylu. Už jste viděli někdy tohle? Je to z YouTube.com a je to z filmu Jesus Christ Superstar z r.1973 - part Šimona Zélóta.
Mám super vzpomínku na tenhle film (když jsem ještě nevěřil evangeliu). Sám jsem byl jeden z takových jako jsou ty postavy v ukázce. A setkání s pár momenty v tomhle filmu mi dalo (věřím, že s Hospodinovou pomocí) hodně do budoucna. O to poznání jedné základní věci:
že Ježíš Kristus Nazaretský byl člověk jako my a že bych se s ním nejspíš mohl setkat tehdy na nejběžnějším místě na světě - na ulici. A bejt Jeho učedník a jít s ním mezi chudé a odstrkované...

Daggie

6. srpna 2007 v 9:32 | Daggie |  autoři
Profil autora
Nickname: daggie
Jméno: David Geisler
Kontakt: jesus4all(matjes)seznam.cz
Město: 41 let "jenom" Olomouc (a přilehlé okolí světa)

Narozen v polovině 60. let, vyrostl ve velké rodinné komunitě ve velké svobodě a naivitě, prošel post-hippie a punkovým obdobím v 80. letech, po roce 89 se setkal s evangeliem a prošel martyriem polistopadového vývoje v olomouckých církvích, aby se v polovině 1. dekády 21. století opět vrátil k jednoduchosti evangelia a svobodnému a zodpovědnému životu evangelickému. :-)

U2 - Irská křesťanská zkušenost "až na kost"

3. srpna 2007 v 19:26 | daggie |  úvahy a glosy

Paul David Hewson (čili Bono Vox) & U2

(křesťanská zkušenost "až na kost")
(zpracováno na základě knihy Micka Wala "Bono, ve jménu lásky")
…všechno se zhroutilo, když 10. září 1974 Paulova matka Iris Hewsonová náhle zemřela. Byla to druhá rána v jednom měsíci. Iris oslavila s rodiči zlaté výročí svatby a den poté její otec nečekaně zemřel. Život však rozdal rodině kruté karty - Iris postihlo na otcově pohřbu na vojenském hřbitově na Blachorse Road krvácení do mozku a o čtyři dlouhé dny později zemřela.

Psalters dnes v Praze!!!

2. srpna 2007 v 17:32 | Pes 001 |  koncerty a akce
Dnes, 20"00, Sir Toby´s Hostel, Dělnická 24, vstup dobrovolný! Jsou z USA (Philadelphia), ale americky neznějí. V jejich muzice slyšíte arabskou a indickou melodiku, africky znějící perkuse, občas kromě zpěvu v angličtině vyjede do výšek i arménský vokál - ale multikulturní křeč to není. Zhudebnili Žalmy, Apoštolské krédo i vlastní svérázné nábožensko-politické manifesty. Jsou absolutně punk, ale především svým přístupem k muzice a životu, vždyť není nic punkovějšího, než cestovat po kontinentě starým školním autobusem. V bookletu svých nahrávek mají k písním napsáno "žádná práva nejsou vyhrazena" a "toto je veřejné vlastnictví". S úspěchem hráli na letošním Freakstocku a předevčírem se nečekaně přesunuli do Čech, kde byl narychlo zorganizován víceméně akustický koncert. Přijďte, na tohle budete dlouho vzpomínat! No a kdo to nestihnete, asspoň si o nich poslechněte pořad v sobotu v 18:00 na rádiu Wawe. www.psalters.com www.myspace.com/psalters