Září 2007

Uctívání - dle jednoho z pastorů Vineyardu z 1996

24. září 2007 v 11:35 | daggie |  úvahy a glosy
Mám tu jedno povídání o uctívání - dle jednoho z pastorů Vineyardu z 1996. Je to převzato z http://www.juda.wz.cz/ - web KS Juda Mělník. Asi to bude pro někoho "pirátština", uveřejnit to bez souhlasu redakce (Český překlad vyšel ve Sborovém dopisu 5/1996.). Jenže pro mě to je tak trochu "citovka" - v r.1996 jsem odcházel z KS a Vinice pro mě byla tehdy jedinou možnou alternativou k Hnutí Víry (což byla linie, kterou razil býv. pastor v Olomouci).
Takže...sorry za ty emoce a za pirátskou publikaci článku. NENÍ TO SOCE PŘÍMO O MUZICE, ALE I TAK PĚKNÉ POČTENÍ. TĚŠÍM SE NA REAKCE... :-)

Fono nabízí nové album naprosto zdarma!

23. září 2007 v 17:24 | hearthcore |  hudba zdarma
Přátelé, bratři, nepřátelé atd.
Stalo se zvykem, že upozorňujeme na kr. hudbu dostupnou zdarma, ale jen zřídka se stane, že kapela nabídne celé album (nové) zdarma. Nejedná se o laciný žert, ani o lacinou hudbu. Podívejte se sami a zjistíte, že Fono to se svým Too Broken To Break myslí vážně.

Parádní kousek za parádní cenu: STAHUJTE ZDE!

Chvály, co jsou "in"

21. září 2007 v 15:44 | mykl |  úvahy a glosy
Brouzdáním po internetových vlnách jsem narazil na docela povedený článek, neříkám, že souhlasím do detailu se vším, ale něco na tom bude; ostatně už to tu nakousl nedávno i Marek.

Matt Redman na radiu7

18. září 2007 v 9:39 | Gina |  zprávy a novinky
Výpovědně velmi otevřené CD Matt Redman - Beautiful News přišlo i do České republiky. Distributorem je Rosa a rozhodně si ho pořiďte. V některých momentech jsem měla fakt na krajíčku. Matt Redman patří na muzikantském poli do kategorie, kterému se už delší dobu říká ,,worship". Jeho písničky mají velmi často hitový charakter, přesto ani po čase neztrácejí svou sílu, neboť ani život tohoto angličana neztrácí moc, kterou čerpá od Ježíše Krista. Jeho písně vznikají v situacích často velmi těžkých a když neznáme jejich původ, často bychom mohli podlehnout ledabylému pobrukování si. Písničky Matta Redmana zní na mnoha shromážděních Božího lidu a některé z nich si interpreti půjčují na svá alba. Jmenujme aspoň jména jako jsou Michael W. Smith, Delirious, Newsboys, Rebecca St. James atd... Zvu vás k poslechu čtvrteční Pohovky 27.9. ve 20 hodin. Gina - www.radio7.cz

V čem lítá Rudolf Brančovský

10. září 2007 v 12:09 | djmouka |  zprávy a novinky
Poté, co Rudolf Brančovský před léty vyhlásil válku Goliáši a zjistil, že Zubatá je veselá, má na jazyku novou otázku. Poletíme? To je název nového hudebního uskupení, které od června tohoto roku začalo veřejně působit v našich končinách. Banjo, písničky o moři i hudební odkazy ke kabaretům 40-tých let dávají tušit, že... ale víte co? Koukněte se na fotky, poslechněte živý záznam na www stránkách kapely a zajděte na některý z nejbližších koncertů:
15. 9. Frýdek-Místek - 26. Sv. Jan Session
19. 9. Brno - klub Desert
22. 9. Křídla - festival Křídla

The Rock Brigade - 15 písní zdarma

8. září 2007 v 18:03 | djmouka |  hudba zdarma
Tři spřízněná hudební vydavatelství, Tooth & Nail, Solid State a BEC dávají k dispozici zdarma ke stažení mp3 od patnácti interpretů. Jediné co za to chtějí, je registrace a poskytnutí několika vašich údajů. Za odměnu si můžete stáhnout do vašeho mp3 přehrávače poslední pecky od MxPx, Kj-52, Anberlin či Project86 anebo se seznámit s novými tvářemi Ruth, The Almost aj. Vše najdete na adrese www.hearitfirst.com/rockbrigade.

Leigh Nash + Delerium = Fauxliage

4. září 2007 v 16:25 | djmouka |  recenze
Projekt Delerium založili v roce 1987 kanaďané Bill Leeb a Rhys Fulber. Toto vám asi moc neřekne, pokud se nepohybujete na poli trance a experimentální ambientní hudby. Zbystřit byste ale mohli v okamžiku, když vám sdělím, že si tito dva pánové vybrali pro svůj nový projekt Leigh Nash, známou ze svého působení v kapele Sixpence None The Richer. Delerium jsou pověstní tím, že často spolupracují s různými zpěvačkami, z jejich strany se tedy nejednalo o nic nového. Leigh Nash se ale ještě nikdy nepodílela na čistě elektronickém hudebním projektu, takže je nahrávka Fauxliage zároveň otevřenými dveřmi do hudebního světa, v jakém se dosud nepohybovala. A to začala se svou pěveckou kariérou v 17 letech!

Gina s Pavlem Šupolem na radiu7

4. září 2007 v 11:55 | Gina |  zprávy a novinky
Už se opravdu těším na živé povídání s Pavlem Šupolem o hudbě . Že jste ho neměli možnost vidět, natož slyšet? Podíváte - li se na www.hudba.signaly.cz , tak skoro vše, co tam uvidíte je z jeho ruky. Pavel pro nás připravil už některé pořady jako např. P.O.D., Switchfoot, nebo nedávno odvysílanou Rebeccu St. James a na říjen připravuje skvělý pořad o zpěvačce Krystal Mayers. Kapely a interpreti, a to nejen u nás, by mu měli poděkovat za propagaci křesťanské hudby, ale vím, že je velmi skromný, takže už toho nechám...:-)) . Každopádně si pusťte Pohovku tento čtvrtek ve 20 hod a připojte se k našemu povídání. Když to nestihnete, tak ještě v úterý 11.9. v 15 hodin uslyšíte reprízu. www.radio7.cz