Říjen 2007

Musicmix na prodej

31. října 2007 v 16:19 | djmouka |  úvahy a glosy
Dostali jsme dnes velmi zábavný email:

"Pro Majitele blogu http://musicmix.blog.cz/. Velmi mě zaujaly Vaše webové stránky na serveru blog.cz a chtěl bych Vám nabídnout jejich odkoupení. Samozřejmě bych to nechtěl zadarmo, mohu Vám za ně nabídnout až 500Kč. Vím, že pro Vás jistě bylo složité je takto vybudovat, ale také Vím, že v dnešní době se hodí každá koruna a navíc by nebylo těžké si tyto webové stránky překopírovat a vydělat si tak zadarmo 500Kč. Pokud by jste měl(a) zájem, kontaktujte mě prosím na e-mail: stanislav.mach@atlas.cz a do předmětu uveďte adresu Vašich webových stránek. S přáním krásného dne. Stanislav Mach."

Směšnější a zároveň hloupější nabídku (pravděpodobně pouze k získání zpětných odkazů) jsem neviděl. Navíc trapné vyhrožování zkopírováním obsahu webu je už opravdu zoufalé. Panu Machovi jsem odpověděl, že musicmix v žádném případě na prodej není. Ať si to zkouší na blogísky.

Ale když už jsme u toho, na kolik si ceníte musicmix?

The Almost v Praze? ANO!

30. října 2007 v 15:23 | hearthcore |  koncerty a akce
Protože počet mailů adresovaných fanoušky z cizích zemí, požadujících na USA kapelách výlet do evropy nezná mezí a je jen těžko monitorovatelný, vymysleli si na nás jenkýjové malý trik. Pokud chcete zaslat požadavek "validní", který bude opravdu rozhodovat o tom, jesli kapela přijede nebo ne, je zde služba Demand it! Například kliknutím na níže zobrazený button Demand it! zažádáte o příjezd Aarona z Underoath a jeho projektu The Almost do Prahy.John de Jong v listopadu v ČR

30. října 2007 v 13:36 | musicmix |  koncerty a akce
V listopadu zavítá do Česka zpěvák a kytarista John de Jong.
Svou kariéru zpěváka a textaře začal John de Jong v evropských klubech a kavárnách. Jako originální hráč na akustickou kytaru s jedinečnou příchutí blues, folku a klasických stylů inspirovaných prvky Bruce Cockburna, Erica Claptona, Paula Simona a Jamese Taylora se stal brzy žádaným interpretem. Vzhledem k tomu, že v České republice bývá pravidelným hostem, vystupuje zde s českými hudebníky. Zajít si na něj můžete v těchto termínech:

6. 11. Žďár nad Sázavou 19:00
Kavárna Penzion v Kapli, zámek Žďár n. Sáz. 50,- Kč
7. 11. Ostrava (v rámci festivalu Caravan of Voices) 20:00
Templ, Stodolní 22 70,-/90,-Kč
9. 11. Frýdek - Místek 20:00
Balkon v kostele sv. Jana Křtitele ve Frýdku vstupné dobrovolné
10. 11. Praha 18:00
Festival Vox 007 200,-Kč

RelientK: Let It Snow Baby... Let It Reindeer

29. října 2007 v 13:24 | djmouka |  mikrorecenze
Vánoce jsou tady cobydup, a tak se na pultech obchodů začaly objevovat nej(h)různější vánoční alba a kompilace. Naštěstí se vždy najdou i tací, kteří kromě toho, že koledy zahrají, přidají i pár vlastních písní a nápadů. RelientK už jedno vánoční EP vydali, a protože se Deck The Halls, Bruise Your Hand celkem povedlo, přidali k desíti písním dalších sedm. Kromě hudební švandy, kdy kapela občas zní jako boyband (s velmi kvalitními vícehlasy!), tady najdeme i hluboká sdělení (I Celebrate The Day) či upřímná vyznání (I Hate Christmas Parties). Kluci umí zahrát swing, acapellu, pop i punk. S nadhledem.
Hodnocení: ANO

Athlete: Beyond The Neighbourhood

24. října 2007 v 15:33 | djmouka |  mikrorecenze
Londýnská kapela Athlete na svém třetím albu pokračuje v atmosférické pop rockové jízdě. I když se na desce nenachází tak výrazné písně jako na předchozím počinuTourist (jestli kluky neznáte, zkuste nejprve toto CD), stále je zde dost zajímavých momentů. Nahrávka je místy ambientní, částečně elektronická, hlavně je v dost klidném tempu - výborně se hodí třeba do auta. Poznámka na okraj: členové kapely se netají tím, že jsou křesťané, protože o tom ale často nehovoří, britská tzv. "křesťanská" média o nich příliš neinformují.
Hodnocení: ANO

Veselá Zubatá in da house

22. října 2007 v 13:45 | sthtwn |  zprávy a novinky
Rudolf Brančovský se dal na dráhu MC. Ovlivněn svými vzory ALI G, RUN-DMC a SATA NCQ 16 MB Cash nám vysolil na svý vytuněný sajty první řádnej HIP-HOPovej trek "Hip hop to je naše nej nej!" alias "01-track-1.mp3".
Přední hip-hopový časopis BBBavorák reagoval recenzí, ve které vyhodotil skladbu jako "eastcoast-kříža-westcoast" - Veselá Zubatá by údajně mohla stanout dokonce v čele nové stylové odnože ZUBA-HOP.
Teenagerský dívčí čtrnáctideník Roštěnka hodlá v některém z příštích čísel mimo recenze dodat ještě promo dárek - samolepky Veselá Zubatá a pro předplatitelky i speciální in-Zubaté korálky. Dle neověřené informace můžeme v tomto časopise očekávat brzo i nový love-story-foto-seriál "Na brněnský přehradě"...
Pokud nejste čtenáři Roštěnky ani BBBavoráka, můžete se předvědčit přímo na stránce kapely www.veselazubata.cz a to v rubrice MP3.

The Rocket Summer: Do You Feel

18. října 2007 v 12:04 | djmouka |  recenze
Povídkou Rocket Summer začíná slavná bradburyho Marťanská kronika. Tato kniha patří už více než padesát let ke klasikám žánru sci-fi. Pod názvem The Rocket Summer zase začal před několika lety svou hudební kariéru Bryce Avary. Nevím, jestli se jeho písně stanou klasikou žánru (to asi ne), každopádně tento talentovaný mladík na své poslední nahrávce zcela jasně ukazuje, že brzy bude zářit stejně jako ony rakety nad Ohiem.

Plumb: Blink

17. října 2007 v 10:45 | djmouka |  mikrorecenze
Na mateřské dovolené natočila zpěvačka Plumb album ukolévavek pro své dva malé chlapečky (Solomonovi je dva a půl roku, Oliver má 11 měsíců). Deska Blink má charakter chillout nahrávky. Všech deset písní je v příjemných lehkých alternativně popových aranžmá. Texty tvoří hřejivá slova milující maminky, Plumb zpívá o Boží ochraně, bezpečí a blízkosti. Tohle CD by rozhodně nemělo uniknout čerstvým rodičům, ale vhodné je i pro každého, kdo si večer před spaním rád poslechne slova útěchy a uklidnění.
Hodnocení: ANO

Pocket Full Of Rocks: Manifesto

16. října 2007 v 10:40 | djmouka |  mikrorecenze
Kapela Pocket Full Of Rocks je další novou americkou worshipovkou ve stylu Sonicflood nebo starších MercyMe. Tato charakteristika dává tušit, co můžeme očekávat, a tak to ani nebudu příliš rozebírat. Jen potvrdím, že deska pluje v těch nejbezpečnějších vodách současného worship-mainstreamu, bez jakéhokoliv náznaku v odchylce od kurzu. Jsem přesvědčen, že CD Manifesto jistě brzy zaplní regály křesťanských obchodů s nápisem "výprodej".
Hodnocení: NE!

Falling Up: Captiva

15. října 2007 v 15:45 | djmouka |  mikrorecenze
Nahrávka Captiva je pro kapelu Falling Up určitě nejslabší z dosud vydaných čtyř CD. I když je deska celkem dobře produkovaná, z větší části se zde nic pořádného neděje a na mysl mi přichází dvě slova, a to sice "nuda" a "stagnace". Z šestice mládenců, kteří kdysi kombinovali hutné kytarové riffy s klavírem a sladkými vokály zůstalo jen trio a je otázkou, jak se to vyvine dál. Nejpoutavější kolem toho všeho je použitá typografie.
Bývalý kytarista Joseph Kisselburgh po odchodu z kapely založil bezva projekt The Send. Tudy vede cesta!
Hodnocení: NE

PlayRadioPlay!: The Frequency EP

13. října 2007 v 6:54 | djmouka |  mikrorecenze
Kluci, kteří dělají elektronickou muziku jsou na to většinou sami. Z křesťanů to jsou npříklad Moby, Andy Hunter anebo Joy Electric. PlayRadioPlay! je název one-man-show projektu od 18-ti letého maníka, který si říká Dan. Tenhle borec toho na svůj věk dokáže s klávesama a počítačem opravdu dost a navíc docela fajn zpívá. The Frequency EP je moc pohodová elektronická deska, kterou určitě nesmíte minout, zejména pak, pokud nyní ve svém mp3 přehrávači posloucháte In Rainbows a nechcete zůstávat zamčení ve svém pokoji, zvláště, když je venku tak krásný podzim.
Hondocení: ANO!

Radiant: We Hope You Win

12. října 2007 v 12:32 | djmouka |  recenze
Kapela Radiant z Dallasu už hraje sedm let. Přesto se o ní zatím moc nepsalo, hold takový už je úděl indie kapel, které ještě nemají kontrakt s velkým vydavatelstvím. Ale nemyslete si, že to jsou nějací zelenáči. Hráli už s The Killers, Switchfoot, P.O.D., My Chemical Romance, Mute Math a dalšími. Název jejich alba z roku 2006 We Hope You Win přímo vybízí k analogii s jejich úspěšnějšími a známějšími kolegy The Afters (s debutem I Wish We All Could Win). Mají toho totiž společného více, než by se na první pohled zdálo.

Michael W. Smith: Stand

10. října 2007 v 19:31 | Tocon |  recenze
Zatím poslední (v pořadí již devatenácté) album Michaela W. Smithe trochu překvapuje. Jde jen o to, zda příjemně. Vezměme to ale radši "od lesa"...

David Crowder Band: Remedy

10. října 2007 v 9:32 | djmouka |  mikrorecenze
David Crowder Band se již několik let docela úspěšně vyhýbají zavedeným worshipovým klišé a vyšlapují si vlastní cestou. A jde jim to! Kapelu charakterizuje prefektní hráčský um, skladby jsou pečlivě vypointovány a všeho je přesně tak akorát (mnozí by se zde mohli učit, jak správně aranžovat). I když jsou texty místy dost úsporné, dá se zde hovořit spíše o výstižné zkratce než o kolovrátkovém opakování. V písních se pracuje s hudební dynamikou, která jim dodává tu potřebnou hloubkou, tam zase křehkost, jinde nechybí chybí hravost a nadhled. Výsledek? Remedy je jednou z nejlepších pop/rock/worshipových nahrávek, kterou si dnes můžete pořídit.
Hodnocení: ANO!

Emery: I'm Only a Man

9. října 2007 v 13:14 | djmouka |  mikrorecenze
Post emo/hardcore kapela Emery vyrukovala se svou třetí studiovou nahrávkou nesoucí titul "Jsem pouze člověk". Kapela se tentokrát pouští do hudebních koláží, připomínající někdy svou délkou alternativní artrockové kompozice progresivních kapel ze 70. let. Najdete tady taky pořádnou porci samplování. Emery zase o kousek povyrostli a přinášejí vcelku zajímavou směsici alternativního rocku (The Movie Song, World Away) i hudební sebeironie (Don´t Bore Us, Get To The Chorus). Snad jen kdyby si kluci odpustili poslední dvě písně, včetně neúnosné, téměř jedenáct minut dlouhé, skladby From Crib To Coffin. Nic extra nového, ale fanouška uspokojí.
Hodnocení: ANO!

Waiting for Steve v Praze

8. října 2007 v 10:50 | sthtwn |  koncerty a akce
Waiting For Steve se vrací do Čech. Německá indie/Emo rocková skupina opět zavítá do našich krajin, aby zahrála na benefičním koncertu, pořádaném na podporu Centra pro děti a mládež Teen Challange na Žižkově. Naposledy jsme měli možnost "Čekání na Štěpána" viděl toto léto na (naše poměry jedinečném) festivalu Freakfest u Náchoda. Jejich muziku jest možno ochutnat na www.myspace.com/waitingforsteve.
Koncert se uskuteční v sobotu 27. října v Riegrových sadech v Praze. Začátek ve 20:00. A především - a to je asi nejzajímavější informace - vstupné je dobrovolné.

Koncert Prorock

8. října 2007 v 9:36 | Jakub Černý |  koncerty a akce
srdečně vás zveme na koncert kapely Prorock.
Koncert se koná 17. října 2007 v klubu U Rafa v Praze na Hanspaulce.

Spojení a další podrobnosti najdete jako vždy na http://prorock.cz
Na webu je i plakátek, který můžete případně vyvěsit ve svém okolí.

Na koncertě zahraje také kapela ONE - http://oneband.cz

Kevin Max ve Vídni a novinka od dcTalk

2. října 2007 v 8:39 | djmouka |  zprávy a novinky
Dva dny po Vánocích vychází nové album zpěváka Kevina Maxe. Deska ponese titul The Blood a bude holdem gospelové hudbě v jejích různých podobách. "Toto album je něčím, co jsem jako zpěvák toužil udělat už několik let. Je to doslovně cesta zpět k mým kořenům, hledání hudby, která ve mě rezonovala, když jsem jako mladík hledal něco většího než sám sebe," říká Kevin o nahrávce. I když do vydání zbývá ještě pár týdnů, je zde už několik dobrých zpráv. První je ta, že na myspace profilu zpěváka můžete již nyní slyšet 4 písně z tohoto alba.