Listopad 2007

Casting Crowns dosáhli na zlato

30. listopadu 2007 v 16:13 | sthtwn |  zprávy a novinky
Během prvních deseti týdnů se v USA prodalo již přes 500.000 kusů nejnovějšího alba Casting Crowns - Altair and the Door, čímž si album vysloužilo ocenění "zlaté". Album se tak stalo křesťanským bestsellerem č. 1 pro tento rok. 19. listopadu získali Casting Crowns ocenění "oblíbený interpret roku" během předávání cen American Music Awards.
Trh v České republice k tomuto úspěchu přispěl již celkem devatenácti prodanými kusy. Podle Petra Chlouby se jedná o "pro nás docela slušný výsledek".

BOUDAPSOVA v rádiu

28. listopadu 2007 v 17:07 | sthtwn |  zprávy a novinky
Brněnská BOUDAPSOVA soutěží v rádiu Zlín v pořadu ROCK MAX 12. Pokud budete chtít svoji oblíbenou kapelu podpořit, můžete jim poslat smsku - nebo tak nějak, jak už to v těch soutěžích chodí :). Více informací na: http://www.rockmax.cz/r12/rock12.php.

Šokující zpravodajství z VOXu

22. listopadu 2007 v 16:06 | djmouka |  úvahy a glosy
O festivalu VOX 007 jsme zde nepsali. Článků vyšlo docela dost a ti, kdo tam byli, vědí své. Nicméně reportáž z webu superbeat.cz, na kterou jsme náhodou narazili, přináší natolik šokující a nové informace, že nezbývá, než se o zmiňované skutečnosti s vámi podělit.

Michael v Pohovce

22. listopadu 2007 v 14:49 | Gina |  zprávy a novinky
Ahojky zvu vás k poslechu dnešního živého vysílání ve 20hodin. www.radio7.cz
Do studia zavítá hlavní člen pop - rockové skupiny Michael, který už prý hrál s kdekým. Reprízujeme v úterý 27.11. v 15 hodin.

Tipy na dárky: Jakou hudbu pořídit svým blízkým?

21. listopadu 2007 v 15:34 | djmouka |  úvahy a glosy
Chcete udělat radost svým blízkým, ale nevíte, jaké CD koupit? Nevyznáte se v tom, co poslouchá váš brácha? Nechcete koupit vyložený propadák, který nakonec nikdo nebude poslouchat? Snadná pomoc! Musicmix přináší seznam té nejlepší křesťansky orientované muziky pro celou rodinu.
Moc neotálejte. Pokud budete nakupovat prostřednictvím online shopů, měli byste si pospíšit: právě v těchto dnech lze využít jednu z posledních možností k objednání hudby tak, aby vám došla poštou před 24. prosincem.

MercyMe: All That Is Within Me

20. listopadu 2007 v 15:38 | djmouka |  mikrorecenze
Kapela MercyMe přináší do popových aranží zabalený worship a potvrzuje, že se již stala stálicí středního proudu. Album All That Is Within Me nepřináší tolik hravých momentů jako jeho předchůdce, je spíše sázkou na jistotu. Ostatně v předvánočním čase se jen málokdo odvažuje riskovat. Najdete zde pár poměrně zdařilých aranží, hlasový projev Barta Millarda je vyzrálejší a jistější, je vidět, že za těch sedm let ušla kapela pořádný kus cesty. Ačkoliv je nové CD opravdu vycizelované a má i nějaké pěkné momenty, právě proto, že ničím nepřekvapí ani neurazí spíše doporučuji, abyste si koupili loňskou desku Coming Up To Breathe.
Hodnocení: NE

Northern Room - song zdarma

13. listopadu 2007 v 14:35 hudba zdarma
Vím, že se kluci zrovna nepředali, a že tak levné CD stojí za to koupit celé, ale kdyby někdo chtěl slyšet celkem milé ala U2 melodie, rozhodně si tento song stáhněte na adrese www.northernroom.com. Konkrétně se jedná o píseň We're on Fire z EP Only Secconds. Koupil jsem si i předchozí počin Last Embrace a rozhodně nelituju.

DJ Tony Foxx - Lišák z Nizozemska

12. listopadu 2007 v 17:59 | sthtwn |  mikrorecenze
Křeťanská taneční hudba je v našich končinách stále ještě poměrně raritou. Setkáváme se běžně s metalisty, punkery, rockery, rappery a dalšími "-ery" ale DJ?
Toto je povzbuzující novinka pro všechny příznivce taneční scény, kteří smutní nad zástupem umělců, jejichž písním schází onen podstatný rozměr víry, kteří jsou unavení tématy jako sex, drogy, alkohol a násilí...

Freakfest hledá spolupracovníky

9. listopadu 2007 v 9:56 úvahy a glosy
Milí čtenáři Musicmixu, mnozí z vás určitě budete znát alternativně zaměřený hudební festival Freakfest. Příští rok se plánuje už čtvrtý ročník a za tu krátkou dobu prošel Freakfest už řadou změn - od festivalu známýho spíš tvrdší křesťanskou muzikou až po festival ze širším záběrem (dvě hudební scény, divadlo, art, oneman show...). Za hlavní organizátory můžu říct, že s každým rokem stále hledáme jak tento u nás ojedinělý festival vylepšit. Cílem totiž není jen pobavit křesťanskou mládež, ale hlavně přiblížit křesťanskou kulturu světu. A tak se na Freaku setkávájí krom křesťanů nejrůznějších vyznání také lidi nevěřící a všelijak hledajíci. A to je dobře. Proč to ale všechno píšu? Do organizačního týmu totiž scháníme spolupracovníky, lidi s nápady, lidi, kteří nám pomohou Freakfest udělat zase lepším. A nebo jen pokud máte nějaký tip (na kapely / program), ozvěte se nám... Budeme vám moc vděčni :-)

kontakt: email: patris (a) freakfest.cz, icq: 194 632 783, skype: patris777

Larry Norman - rock'n'rollový evangelista Ježíšova hnutí

7. listopadu 2007 v 18:41 úvahy a glosy
Vždycky jsem přemýšlel, jak by se dali oslovit lidi evangeliem, aniž by se jim musela do hlav vtloukat někdy už řádně vyčpělá církevní dogmata nebo naopak mazat kolem huby med "laciného evangelia": Jak to udělat, aby jeden Ježíšův člobrda nemusel se nutit "s úsměvem" do evangelizace. Jak nenutit nevěřící spoluobčany chodit na nějaké kurzy nebo skupinky. Jak nerozdáva letáky a vůbec ... JAK UDĚLAT KRISTA A EVANGELIUM SROZUMITELNÝ PRO VŠECHNY ( a sám z toho nebejt votrávenej a taky se bavit).

Demon Hunter: Storm the Gates of Hell

6. listopadu 2007 v 10:07 | djmouka |  mikrorecenze
Fanoušci metalu dnešním dnem plesají. Čtvtá řadovka metalových Demon Hunter je na světě a můžete si ji celou poslechnout na MySpace.
Dle mého názoru je to zdaleka nejlepší a nekompaktnější deska, kterou tito bojovníci ze Seattlu natočili. Nekompromisnost a odhodlání v boji se zlem podporuje perfektně hutný zvuk, nakažlivé melodie a pořádný drajv (skoro vše je zde tvrdší a rychlejší než co jste kdy od DH slyšeli!). Díky tomu, že album vychází v překrásném balení stává se zároveň ideálním vánočním dárkem.
Hodnocení: ANO!

Musicmix: Restart?

1. listopadu 2007 v 15:19 úvahy a glosy
Mělo by smysl transformovat musicmix zpátky do formy e-zinu? Jak byste si takový musicmix.představovali? Jaké rubriky by neměly chybět? O čem bychom měli psát? Byli byste ochotni se podílet na jeho podobě? Co od musicmixu očekáváte? Hlasujte v anketě a zapojte se do diskuse!

Audio Adrenaline: Live from Hawaii - The Farewell Concert

1. listopadu 2007 v 10:58 | djmouka |  mikrorecenze
Po dvaceti letech svého působení došla letos kapela Audio Adrenaline na konec své kariéry. Hlavním důvodem jsou hlasivky zpěváka Marka Stuarta. Rozlučkový koncert z Havaje obsahuje i DVD záznam, na kterém Mark s oholenou hlavou a celý v černém budí snad větší soucit, než když si pustíte audionahrávku, kde je dobře slyšet, že už na to opravdu nemá. Poslední koncert AA je mnohem více evangelizačním počinem (někdy mi Markovy výkřiky "Jesus" přišly až nepříjemně vlezlé). Toto CD/DVD má spíše dokumentární charakter, neuslyšíte zde nic nového,většinu věcí ba naopak zahranou hůře. Věrní fanoušci budou nadšeni, ostatním bych doporučil pořídit si raději DVD Alive (i když je hůře sestříhané) a jako výběr nejlepších písní určitě album Adios.
Hodnocení: NE