Novinka skupiny Nad čarou

6. prosince 2007 v 12:04 | Gina |  recenze
Skupina Nad čarou je seskupením mladých, nadšených lidí, kteří spolu začali fungovat v roce 2005. Na tu krátkou dobu je to pěkný počin vydat album. Píle a nadšení z celého jejich díla je zjevné. I krásný obal a jejich webové stránky svědčí o talentu lidí v kapele. Přestože říkají, že nechtějí kopírovat muziku jiných, vliv některých kapel, např. Hillsong United, nebo Delirious?, je znát. Pár věcí na albu s názvem ,,Můj svět se točí kolem Tebe", mě zaujalo.

Zpěv Honzy Kubiše je příjemný, nevtíravý a působí přirozeně a upřímně. Nejsilnější ze všech skladeb je dle mého názoru písnička šestá ,, Syn". Je o nesmírné lásce Božího Syna, který se dal za nás a jeho obětí jsme tím, čím jsme, Božími syny a dcerami. Síla této skupiny bude zřejmě v pomalých a něžných písních, neboť i další skladby, které bych chtěla vyzdvihnout, jsou v pomalém tempu. Píseň ,,Tobě náleží" zní jako balzám na duši, při ní máte pocit , že i přes zavřené oči vidíte přicházet Boží slávu. I píseň ,,Jsi víc, než vím", je řazená mezi takové ty ,,Worship". Chválím jen ty pomalé songy, ale rozhodně tím neříkám, že ostatní písně nenajdou u posluchačů své místo. Na albu najdete celkem 10 tracků.
U některých musím vytknout občasný, falešný zpěv zpěvaček, který je zřejmý hlavně při vyšších polohách. Je škoda, že tato místa nikdo nepohlídal, neboť ruší celkový dojem skladby. Jsou místa, kde zpěvačky zpívají pěkně a chce to jen najít tu správnou výšku. Také některé pasáže textů jsou sice ,,ne úmyslně", ale přece jen nešikovně napsané. Např.,,,Není to sen, jsem uvolněn", nebo u písně ,,Stejně jako ty" zase chybí pohrát si se sdělením textu. U této písně obzvlášť jsem měla dojem, že by se přes celkem fajn hudební část, mohla ztratit její textová forma, při níž si podupávající člověk zpívá ,,stejně jako Ty , nosím naději, stejně jako Ty, svítím v temnotách, stejně jako Ty, žiji jen pro Tvou oslavu". Osobně mi přijde tento text teologicky nešikovně napsaný, ale autorovi tím neupírám jeho osobní víru a přesvědčení.
Na našem rádiu už nyní můžete zaslechnout některou z písní kapely ,,Nad čarou". Zajímá-li vás více, navštivte http://www.nadcarou.cz/. Tam najdete všechny další informace o nich. Skupina připravuje i koncert, kde bude CD představené, i tuto informaci najdete na stránkách. Teď jsem tam našla smutnou zprávičku, že bubeník Ivo Sedláček pro osobní důvody odchází z kapely. Tak jen můžeme popřát, aby se koncerty dařily a aby se už hodně brzy našel nový bubeník.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 heathcore heathcore | E-mail | Web | 6. prosince 2007 v 13:56 | Reagovat

Honza Kubiš extra spešl very good playing guy!

2 ahoj ahoj | 24. prosince 2007 v 16:54 | Reagovat

Jak si vydělat pár dolarů?

Jednoduše!!!

1. - Musíte si založit virtuální účet na Paypal.com. Z tohohle účtu si můžeš zakoupit cokoliv na internetu, nebo si i třeba nechat poslat vydělané peníze na svůj normální účet. Moje rada: Až se tě budou ptát na tvou kreditu,Dej CANCEL

2. krok - Registruj se na Bux.to to je server, kde ti platí za prohlížení reklam.Klikneš na Register,všechno to vyplníš(telefonní číslo napiš nějaky jedno jaký).Po obdržení e-mailu to potvrdíš,a už se můžeš přihlásit na svůj účet.Klikneš Surf Ads a tam máš odkazy na kterých musíš být aspoň 30 sekund aby sis vydělal nějaký dolary, na tyto stránky můžete klikat jednou za 24 hod.V My Stats je počet dolarů... Na Bux.to se platí nejvíc a rozhodně se tam dá nejvíc vydělat. Stačí jednou denně prokliknout reklamy a dolary se hezky střádají.

3. krok - Nechat si poslat dolárky na PayPal účet a nakupovat!!! :-)

3 epabnwgwjuq epabnwgwjuq | E-mail | Web | 15. května 2009 v 2:49 | Reagovat

61jiGb  <a href="http://ebolmgblsocy.com/">ebolmgblsocy</a>, [url=http://escedbxrsdei.com/]escedbxrsdei[/url], [link=http://qpsgauecyser.com/]qpsgauecyser[/link], http://gdbonncopfpn.com/

4 aadvohq aadvohq | E-mail | Web | 16. června 2009 v 5:38 | Reagovat

K0Bl1n  <a href="http://xqxjfzxwhgfr.com/">xqxjfzxwhgfr</a>, [url=http://lqtdybonxjbx.com/]lqtdybonxjbx[/url], [link=http://daebvellvher.com/]daebvellvher[/link], http://szjjzthvhivg.com/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama