Červen 2008

Ukradený Redman a Hillsong ve Vsetíně

23. června 2008 v 16:17 | djmouka |  úvahy a glosy
Tak a je to tady, ačkoliv pořadatelé koncertu Matta Redmana a Hillsong London ve Vsetíně žádali přítomné, aby nic nenahrávali, nepadlo jejich slovo na úrodnou půdu. Někteří si prostě nedali říct a jednoduchou prosbu ignorovali. Potud by se to ještě dalo trochu chápat. Problém ale vzniká, když takovou "zakázanou" nahrávku zveřejní. Díval jsem se na Youtube, několik záznamů z koncertu jsem tam již našel a jsem přesvědčen, že další se ještě objeví. Je smutné, když křesťané vědomě porušují autorská práva a ignorují pochopitelný zákaz (či spíše prosbu), aby se nic nenatáčelo.

Matt Redman a Hillsong v plechovce

16. června 2008 v 13:14 | djmouka |  úvahy a glosy
Vůbec první koncert Matta Redmana a Hillsong London ve Vsetíně dopadl jako naši fotbalisté na Euru 2008: Skvělý tým, výborné publikum, ale ten výsledek :-( Na mysli mám zejména zvuk celého koncertu, který byl i přes špičkovou techniku a profesionální aparaturu tristní. Plechová střecha hokejového stadionu byla nelítostná a vracela zvukové vlny zpátky do publika v dosti nemilých frekvencích. Naštěstí eforie přítomných byla více než tolerantní a jsem přesvědčen, že většina na naprosto příšerný zvuk určitě zapomněla. Zadostiučinění by se mělo dostavit v podobě letního koncertu Sonicflood na Velehradě. O zvuk se bude starat stejná firma a zavření do plechovky nehrozí - bude to open air.

Ježíš jako párty kámoš a Bůh jako nebeský taťka?

10. června 2008 v 15:14 úvahy a glosy
Dostal se ke mně odkaz na jedno video ze shromáždění, které mě donutilo znovu se zamyslet nad tím, čím je pro mě vůbec zvěst o Kristu. Řečník tam pořvává Boží jméno jako by fandil fotbalovému klubu a tzv. "chválicí" skupinka pak spustí dvou akordovou písničku s dost pochybným textem. Namísto, abych cítil Boží přítomnost na mě celá nahrávka působí přesně opačným dojmem. Co si o tom myslet? Dovolte mi malou úvahu.

GranoMusicalis je chcíplý pes

4. června 2008 v 13:41 úvahy a glosy
Protože mě zajímalo, jak to aktuálně vypadá na mrtvém projektu GranoMusicalis, zaregistroval jsem se nedávno opět jako návštěvník. Podíval jsem se na pár podstránek a šel jsem pryč. Nikde jsem nic nepsal, nic jsem nenastavoval, na nic nereagoval.
Dostal jsem BAN od administrátora. Bez varování. Prostě jen tak. Na stránky se už nepodívám, protože jsem pro někoho nepohodlný. Asi proto, že jsem v registračních údajích někde uvedl djmouka. Mají ze mě strach a nedovolí mi už asi nikdy se podívat na jakékoliv stránky Granosalis. Jsem pro ně nebezpečný i když si na jejich stránkách jen čtu.
Kopal jsem do chcíplého psa. Byl jsem potrestán. Srabi.

Third Day mají rádi Radiohead

4. června 2008 v 13:29 | djmouka |  úvahy a glosy
O prázdninách vydává kapela Third Day nové album Revelation. Když jsem viděl, jakou grafiku deska bude mít, okamžitě mě napadlo, že vykradli Radiohead. Buď je mají tak rádi anebo tady někomu trestuhodně došla kreativita a musel si jít půjčit nápad někam jinam. Nový cover-art je prostě kombinace obalů Amnesiac a Hail To The Thief.
Evidentně ale nejsem sám, koho to napadlo, článek, ve kterém jsou rozebírány i další obaly Third Day, vyšel nedávno v Patrol Magazine. Text nese název Hail To The Thieves (čest zlodějům). Sice tendenční, ale přesto zajímavé počtení.