úvahy a glosy

Nový zvuk Jonezetty

15. srpna 2008 v 9:23 | djmouka
Na MySpace profilu kapely Jonezetta je ke slyšení nový singl z připravovaného alba Cruel To Be Young, které vyjde v půlce září. Kromě toho, že se název písně změnil z Everything Is na Paint and Picture je zároveň naprosto patrná změna stylu. Zatímco první album z roku 2006 bylo nabité rozjásanými tanečními věcmi, tuto píseň charakterizuje především její klidné tempo a celková nálada. Nejvíce ze všeho mě ale překvapil zpěv. Od první po poslední notu jsem si myslel, že skladbu nezpívá frontman Robert Chisolm, ale vystřídal jej Chris Martin z Coldplay. Poloha hlasu, jeho barva i falzety - všechny tyto manýry slavného Britského zpěváka jsou zde. Jestli se v tomto duchu bude ubírat zvuk a podání celého alba, bude to zcela jistě pro fanoušky Jonezetty pořádný šok. Jestli pozitivní nebo negativní, to se ještě uvidí.

Ukradený Redman a Hillsong ve Vsetíně

23. června 2008 v 16:17 | djmouka
Tak a je to tady, ačkoliv pořadatelé koncertu Matta Redmana a Hillsong London ve Vsetíně žádali přítomné, aby nic nenahrávali, nepadlo jejich slovo na úrodnou půdu. Někteří si prostě nedali říct a jednoduchou prosbu ignorovali. Potud by se to ještě dalo trochu chápat. Problém ale vzniká, když takovou "zakázanou" nahrávku zveřejní. Díval jsem se na Youtube, několik záznamů z koncertu jsem tam již našel a jsem přesvědčen, že další se ještě objeví. Je smutné, když křesťané vědomě porušují autorská práva a ignorují pochopitelný zákaz (či spíše prosbu), aby se nic nenatáčelo.

Matt Redman a Hillsong v plechovce

16. června 2008 v 13:14 | djmouka
Vůbec první koncert Matta Redmana a Hillsong London ve Vsetíně dopadl jako naši fotbalisté na Euru 2008: Skvělý tým, výborné publikum, ale ten výsledek :-( Na mysli mám zejména zvuk celého koncertu, který byl i přes špičkovou techniku a profesionální aparaturu tristní. Plechová střecha hokejového stadionu byla nelítostná a vracela zvukové vlny zpátky do publika v dosti nemilých frekvencích. Naštěstí eforie přítomných byla více než tolerantní a jsem přesvědčen, že většina na naprosto příšerný zvuk určitě zapomněla. Zadostiučinění by se mělo dostavit v podobě letního koncertu Sonicflood na Velehradě. O zvuk se bude starat stejná firma a zavření do plechovky nehrozí - bude to open air.

Ježíš jako párty kámoš a Bůh jako nebeský taťka?

10. června 2008 v 15:14
Dostal se ke mně odkaz na jedno video ze shromáždění, které mě donutilo znovu se zamyslet nad tím, čím je pro mě vůbec zvěst o Kristu. Řečník tam pořvává Boží jméno jako by fandil fotbalovému klubu a tzv. "chválicí" skupinka pak spustí dvou akordovou písničku s dost pochybným textem. Namísto, abych cítil Boží přítomnost na mě celá nahrávka působí přesně opačným dojmem. Co si o tom myslet? Dovolte mi malou úvahu.

GranoMusicalis je chcíplý pes

4. června 2008 v 13:41
Protože mě zajímalo, jak to aktuálně vypadá na mrtvém projektu GranoMusicalis, zaregistroval jsem se nedávno opět jako návštěvník. Podíval jsem se na pár podstránek a šel jsem pryč. Nikde jsem nic nepsal, nic jsem nenastavoval, na nic nereagoval.
Dostal jsem BAN od administrátora. Bez varování. Prostě jen tak. Na stránky se už nepodívám, protože jsem pro někoho nepohodlný. Asi proto, že jsem v registračních údajích někde uvedl djmouka. Mají ze mě strach a nedovolí mi už asi nikdy se podívat na jakékoliv stránky Granosalis. Jsem pro ně nebezpečný i když si na jejich stránkách jen čtu.
Kopal jsem do chcíplého psa. Byl jsem potrestán. Srabi.

Third Day mají rádi Radiohead

4. června 2008 v 13:29 | djmouka
O prázdninách vydává kapela Third Day nové album Revelation. Když jsem viděl, jakou grafiku deska bude mít, okamžitě mě napadlo, že vykradli Radiohead. Buď je mají tak rádi anebo tady někomu trestuhodně došla kreativita a musel si jít půjčit nápad někam jinam. Nový cover-art je prostě kombinace obalů Amnesiac a Hail To The Thief.
Evidentně ale nejsem sám, koho to napadlo, článek, ve kterém jsou rozebírány i další obaly Third Day, vyšel nedávno v Patrol Magazine. Text nese název Hail To The Thieves (čest zlodějům). Sice tendenční, ale přesto zajímavé počtení.

Šokující zpravodajství z VOXu

22. listopadu 2007 v 16:06 | djmouka
O festivalu VOX 007 jsme zde nepsali. Článků vyšlo docela dost a ti, kdo tam byli, vědí své. Nicméně reportáž z webu superbeat.cz, na kterou jsme náhodou narazili, přináší natolik šokující a nové informace, že nezbývá, než se o zmiňované skutečnosti s vámi podělit.

Tipy na dárky: Jakou hudbu pořídit svým blízkým?

21. listopadu 2007 v 15:34 | djmouka
Chcete udělat radost svým blízkým, ale nevíte, jaké CD koupit? Nevyznáte se v tom, co poslouchá váš brácha? Nechcete koupit vyložený propadák, který nakonec nikdo nebude poslouchat? Snadná pomoc! Musicmix přináší seznam té nejlepší křesťansky orientované muziky pro celou rodinu.
Moc neotálejte. Pokud budete nakupovat prostřednictvím online shopů, měli byste si pospíšit: právě v těchto dnech lze využít jednu z posledních možností k objednání hudby tak, aby vám došla poštou před 24. prosincem.

Freakfest hledá spolupracovníky

9. listopadu 2007 v 9:56
Milí čtenáři Musicmixu, mnozí z vás určitě budete znát alternativně zaměřený hudební festival Freakfest. Příští rok se plánuje už čtvrtý ročník a za tu krátkou dobu prošel Freakfest už řadou změn - od festivalu známýho spíš tvrdší křesťanskou muzikou až po festival ze širším záběrem (dvě hudební scény, divadlo, art, oneman show...). Za hlavní organizátory můžu říct, že s každým rokem stále hledáme jak tento u nás ojedinělý festival vylepšit. Cílem totiž není jen pobavit křesťanskou mládež, ale hlavně přiblížit křesťanskou kulturu světu. A tak se na Freaku setkávájí krom křesťanů nejrůznějších vyznání také lidi nevěřící a všelijak hledajíci. A to je dobře. Proč to ale všechno píšu? Do organizačního týmu totiž scháníme spolupracovníky, lidi s nápady, lidi, kteří nám pomohou Freakfest udělat zase lepším. A nebo jen pokud máte nějaký tip (na kapely / program), ozvěte se nám... Budeme vám moc vděčni :-)

kontakt: email: patris (a) freakfest.cz, icq: 194 632 783, skype: patris777

Larry Norman - rock'n'rollový evangelista Ježíšova hnutí

7. listopadu 2007 v 18:41
Vždycky jsem přemýšlel, jak by se dali oslovit lidi evangeliem, aniž by se jim musela do hlav vtloukat někdy už řádně vyčpělá církevní dogmata nebo naopak mazat kolem huby med "laciného evangelia": Jak to udělat, aby jeden Ježíšův člobrda nemusel se nutit "s úsměvem" do evangelizace. Jak nenutit nevěřící spoluobčany chodit na nějaké kurzy nebo skupinky. Jak nerozdáva letáky a vůbec ... JAK UDĚLAT KRISTA A EVANGELIUM SROZUMITELNÝ PRO VŠECHNY ( a sám z toho nebejt votrávenej a taky se bavit).

Musicmix: Restart?

1. listopadu 2007 v 15:19
Mělo by smysl transformovat musicmix zpátky do formy e-zinu? Jak byste si takový musicmix.představovali? Jaké rubriky by neměly chybět? O čem bychom měli psát? Byli byste ochotni se podílet na jeho podobě? Co od musicmixu očekáváte? Hlasujte v anketě a zapojte se do diskuse!

Musicmix na prodej

31. října 2007 v 16:19 | djmouka
Dostali jsme dnes velmi zábavný email:

"Pro Majitele blogu http://musicmix.blog.cz/. Velmi mě zaujaly Vaše webové stránky na serveru blog.cz a chtěl bych Vám nabídnout jejich odkoupení. Samozřejmě bych to nechtěl zadarmo, mohu Vám za ně nabídnout až 500Kč. Vím, že pro Vás jistě bylo složité je takto vybudovat, ale také Vím, že v dnešní době se hodí každá koruna a navíc by nebylo těžké si tyto webové stránky překopírovat a vydělat si tak zadarmo 500Kč. Pokud by jste měl(a) zájem, kontaktujte mě prosím na e-mail: stanislav.mach@atlas.cz a do předmětu uveďte adresu Vašich webových stránek. S přáním krásného dne. Stanislav Mach."

Směšnější a zároveň hloupější nabídku (pravděpodobně pouze k získání zpětných odkazů) jsem neviděl. Navíc trapné vyhrožování zkopírováním obsahu webu je už opravdu zoufalé. Panu Machovi jsem odpověděl, že musicmix v žádném případě na prodej není. Ať si to zkouší na blogísky.

Ale když už jsme u toho, na kolik si ceníte musicmix?

Uctívání - dle jednoho z pastorů Vineyardu z 1996

24. září 2007 v 11:35 | daggie
Mám tu jedno povídání o uctívání - dle jednoho z pastorů Vineyardu z 1996. Je to převzato z http://www.juda.wz.cz/ - web KS Juda Mělník. Asi to bude pro někoho "pirátština", uveřejnit to bez souhlasu redakce (Český překlad vyšel ve Sborovém dopisu 5/1996.). Jenže pro mě to je tak trochu "citovka" - v r.1996 jsem odcházel z KS a Vinice pro mě byla tehdy jedinou možnou alternativou k Hnutí Víry (což byla linie, kterou razil býv. pastor v Olomouci).
Takže...sorry za ty emoce a za pirátskou publikaci článku. NENÍ TO SOCE PŘÍMO O MUZICE, ALE I TAK PĚKNÉ POČTENÍ. TĚŠÍM SE NA REAKCE... :-)

Chvály, co jsou "in"

21. září 2007 v 15:44 | mykl
Brouzdáním po internetových vlnách jsem narazil na docela povedený článek, neříkám, že souhlasím do detailu se vším, ale něco na tom bude; ostatně už to tu nakousl nedávno i Marek.

Nákupy

30. srpna 2007 v 19:18 | hearthcore
Po dlouhém uvažování jsem se rozhodl, že vymažu veškerá nezakoupená alba kromě těch, které hodlám koupit nebo už je koupené mám. Zajíc už v pytli není, takže třeba šáhnout do kapes. Nakonec to ani tak nebolelo, a z více než 200 GB hudby je rázem 8GB té kterou mám opravdu rád. Dlouho jsem hudbu kupoval na cd, ale nakonec jsem velkou část z nich rozdal, jakmile jsem je nagraboval. České ceny ani výběr titulů (Gimel) mnohokrát nejsou zajímavé, ale například na www.moviemars.com seženete úplně všechno často i za cenu 6 až 10 dolarů (vše nové), což se opravdu vyplatí.
Začal jsem tím, že jsem si koupil obě cd od As Cities Burn a všechna tři alba od Mewithoutyou. Týden předtím dvě cd od Nothern Room. Třeba A to B (nové) od MewithoutYou vyšel jen na 6 dolarů, což je v přepočtu do 140 korun. Takhle hodlám pokračovat dál. V dalších týdnech a měsících chci zakoupit i tato alba. Třeba to bude inspirace i pro Vás ostatní. Seznam je vypsán v pokračování článku.

All Saved Freak Band - Jesus Movement in Action

24. srpna 2007 v 11:43 | daggie
Ahoj lidičky, tak vkládám na Musicmix něco od All Saved Freak Band
- texty z desky My Poor Generation - rok 1973
Jinak více na: http://www.allsavedfreakband.com

Taky vás nudí "křesťanská" hudba?

22. srpna 2007 v 10:03 | djmouka
Nevím, jestli je to jen můj pocit, ale zdá se mi, že většina tzv. "křesťanské" hudební produkce je k neposlouchání. Čím dál méně často narazím na něco, co mě chytne za srdce, co mě osloví, z čeho mám radost. V drtivé věšině se jedná o průměrné kapely, zpěváky a zpěvačky, kteří ač dělají to nejlepší, co dovedou, jen v málo případech dělají něco výjimečného, co si zaslouží větší pozornost. Každý týden slyším zhruba 4-5 nových CD a většinou si jsem schopen zapamatovat tak jedno znich. Zbytek je takový šedý průměr.

Text, který mě dostal

15. srpna 2007 v 11:39 | hearthcore
As Cities Burn - Clouds (Come Now Sleep 2007)
Is your love realy love?
Is my love realy love?
I think our love isn't love unless its love to the end
Is your God realy God?
Is my God realy God?
I think our God isn't God if He fits inside our heads

Reality of The Jesus Movement - 1969 -2007

9. srpna 2007 v 19:29 | daggie
Reality of The Jesus Movement - 1969 - až snad do roku 2007 (nebo i dále?)
Tak takhle to vypadalo... Co k tomu dodat? "Kdo má uši k slyšení, slyš" - alespoň ten, kdo rozumí anglicky... :-)

"Retro" vzpomínky...na budoucnost (?)

7. srpna 2007 v 14:36 | daggie
Ahoj lidi...vracím se k tomu retro stylu. Už jste viděli někdy tohle? Je to z YouTube.com a je to z filmu Jesus Christ Superstar z r.1973 - part Šimona Zélóta.
Mám super vzpomínku na tenhle film (když jsem ještě nevěřil evangeliu). Sám jsem byl jeden z takových jako jsou ty postavy v ukázce. A setkání s pár momenty v tomhle filmu mi dalo (věřím, že s Hospodinovou pomocí) hodně do budoucna. O to poznání jedné základní věci:
že Ježíš Kristus Nazaretský byl člověk jako my a že bych se s ním nejspíš mohl setkat tehdy na nejběžnějším místě na světě - na ulici. A bejt Jeho učedník a jít s ním mezi chudé a odstrkované...
 
 

Reklama