zprávy a novinky

Musicmix v novém

17. prosince 2007 v 14:59 | djmouka

Musicmix.cz

9. prosince 2007 v 17:41 | hearthcore
Před nedávnem rozjížděl djMouka malou diskusi o obnovení Musicmixu na úrovni magazínu s vlastní doménou Musicmix.cz. Slovo dalo slovo a tady je krátká zpráva o tom, co je hotovo.

Práce na novém vzhledu i funkčnosti Musicmixu pokračují, a blíží se konci. Zbývá jen několik detailů. Pokud vše proběhne tak, jak má, včetně převedení starých dat do systému a jeho následovné převedení na další hosting, bude Musicmix.cz brzy spuštěn v nové síle.

Nominace na Grammy: tobyMac, Mute Math i Casting Crowns

7. prosince 2007 v 11:00 | djmouka
Byly vyhlaseny nonimace na nejprestiznejsi hudebni oceneni v USA, Grammy Awards.

Po dvou nominacich (v kategoriich nejlepsi pisen i album) obdrzeli tobyMac a Casting Crowns. Dostane sosku v kategorii nejlepsi popove album Portable Sounds nebo The Altar and The Door? Na tutez sosku si ale brousi zuby take M. W. Smith, Mandisa a kapela Israel And New Breed.

Sledujte TV7

6. prosince 2007 v 12:21 | Gina
Nyní můžete sledovat mimo jiné i hudební klipy na nové křesťanské televizi. Zatím tam najdete Switchfoot, Delirious?, Third day, P.O.D, Kirka Franklina, Toby Maca, ale i např. staré DC Talk a další. Záleží také na vás, jestli bude k shlédnutí více ukázek křesťanské hudby. Sledujte www.tv7.cz

Casting Crowns dosáhli na zlato

30. listopadu 2007 v 16:13 | sthtwn
Během prvních deseti týdnů se v USA prodalo již přes 500.000 kusů nejnovějšího alba Casting Crowns - Altair and the Door, čímž si album vysloužilo ocenění "zlaté". Album se tak stalo křesťanským bestsellerem č. 1 pro tento rok. 19. listopadu získali Casting Crowns ocenění "oblíbený interpret roku" během předávání cen American Music Awards.
Trh v České republice k tomuto úspěchu přispěl již celkem devatenácti prodanými kusy. Podle Petra Chlouby se jedná o "pro nás docela slušný výsledek".

BOUDAPSOVA v rádiu

28. listopadu 2007 v 17:07 | sthtwn
Brněnská BOUDAPSOVA soutěží v rádiu Zlín v pořadu ROCK MAX 12. Pokud budete chtít svoji oblíbenou kapelu podpořit, můžete jim poslat smsku - nebo tak nějak, jak už to v těch soutěžích chodí :). Více informací na: http://www.rockmax.cz/r12/rock12.php.

Michael v Pohovce

22. listopadu 2007 v 14:49 | Gina
Ahojky zvu vás k poslechu dnešního živého vysílání ve 20hodin. www.radio7.cz
Do studia zavítá hlavní člen pop - rockové skupiny Michael, který už prý hrál s kdekým. Reprízujeme v úterý 27.11. v 15 hodin.

Veselá Zubatá in da house

22. října 2007 v 13:45 | sthtwn
Rudolf Brančovský se dal na dráhu MC. Ovlivněn svými vzory ALI G, RUN-DMC a SATA NCQ 16 MB Cash nám vysolil na svý vytuněný sajty první řádnej HIP-HOPovej trek "Hip hop to je naše nej nej!" alias "01-track-1.mp3".
Přední hip-hopový časopis BBBavorák reagoval recenzí, ve které vyhodotil skladbu jako "eastcoast-kříža-westcoast" - Veselá Zubatá by údajně mohla stanout dokonce v čele nové stylové odnože ZUBA-HOP.
Teenagerský dívčí čtrnáctideník Roštěnka hodlá v některém z příštích čísel mimo recenze dodat ještě promo dárek - samolepky Veselá Zubatá a pro předplatitelky i speciální in-Zubaté korálky. Dle neověřené informace můžeme v tomto časopise očekávat brzo i nový love-story-foto-seriál "Na brněnský přehradě"...
Pokud nejste čtenáři Roštěnky ani BBBavoráka, můžete se předvědčit přímo na stránce kapely www.veselazubata.cz a to v rubrice MP3.

Kevin Max ve Vídni a novinka od dcTalk

2. října 2007 v 8:39 | djmouka
Dva dny po Vánocích vychází nové album zpěváka Kevina Maxe. Deska ponese titul The Blood a bude holdem gospelové hudbě v jejích různých podobách. "Toto album je něčím, co jsem jako zpěvák toužil udělat už několik let. Je to doslovně cesta zpět k mým kořenům, hledání hudby, která ve mě rezonovala, když jsem jako mladík hledal něco většího než sám sebe," říká Kevin o nahrávce. I když do vydání zbývá ještě pár týdnů, je zde už několik dobrých zpráv. První je ta, že na myspace profilu zpěváka můžete již nyní slyšet 4 písně z tohoto alba.

Matt Redman na radiu7

18. září 2007 v 9:39 | Gina
Výpovědně velmi otevřené CD Matt Redman - Beautiful News přišlo i do České republiky. Distributorem je Rosa a rozhodně si ho pořiďte. V některých momentech jsem měla fakt na krajíčku. Matt Redman patří na muzikantském poli do kategorie, kterému se už delší dobu říká ,,worship". Jeho písničky mají velmi často hitový charakter, přesto ani po čase neztrácejí svou sílu, neboť ani život tohoto angličana neztrácí moc, kterou čerpá od Ježíše Krista. Jeho písně vznikají v situacích často velmi těžkých a když neznáme jejich původ, často bychom mohli podlehnout ledabylému pobrukování si. Písničky Matta Redmana zní na mnoha shromážděních Božího lidu a některé z nich si interpreti půjčují na svá alba. Jmenujme aspoň jména jako jsou Michael W. Smith, Delirious, Newsboys, Rebecca St. James atd... Zvu vás k poslechu čtvrteční Pohovky 27.9. ve 20 hodin. Gina - www.radio7.cz

V čem lítá Rudolf Brančovský

10. září 2007 v 12:09 | djmouka
Poté, co Rudolf Brančovský před léty vyhlásil válku Goliáši a zjistil, že Zubatá je veselá, má na jazyku novou otázku. Poletíme? To je název nového hudebního uskupení, které od června tohoto roku začalo veřejně působit v našich končinách. Banjo, písničky o moři i hudební odkazy ke kabaretům 40-tých let dávají tušit, že... ale víte co? Koukněte se na fotky, poslechněte živý záznam na www stránkách kapely a zajděte na některý z nejbližších koncertů:
15. 9. Frýdek-Místek - 26. Sv. Jan Session
19. 9. Brno - klub Desert
22. 9. Křídla - festival Křídla

Gina s Pavlem Šupolem na radiu7

4. září 2007 v 11:55 | Gina
Už se opravdu těším na živé povídání s Pavlem Šupolem o hudbě . Že jste ho neměli možnost vidět, natož slyšet? Podíváte - li se na www.hudba.signaly.cz , tak skoro vše, co tam uvidíte je z jeho ruky. Pavel pro nás připravil už některé pořady jako např. P.O.D., Switchfoot, nebo nedávno odvysílanou Rebeccu St. James a na říjen připravuje skvělý pořad o zpěvačce Krystal Mayers. Kapely a interpreti, a to nejen u nás, by mu měli poděkovat za propagaci křesťanské hudby, ale vím, že je velmi skromný, takže už toho nechám...:-)) . Každopádně si pusťte Pohovku tento čtvrtek ve 20 hod a připojte se k našemu povídání. Když to nestihnete, tak ještě v úterý 11.9. v 15 hodin uslyšíte reprízu. www.radio7.cz

Oltář a dveře

31. srpna 2007 v 13:14 | sthtwn
28. 8. vyšlo nové album Casting Crowns "The Altar and the Door". Na první poslech se skupina drží ve směru, který předurčila již předchozí CD Casting Crowns a Lifesong. Téma tohoto CD je "co se děje mezi oltářem a dveřmi". Skupina se v něm opět obrací spíše ke křesťanskému publiku a nešetří ho - výsledným produktem jsou jakoby sebekritické rockové chvály.

Dj v radiu7

27. srpna 2007 v 9:39 | Gina
Pozvání Giny do radia7 přijal v nedávné době Dj-mouka - Marek Moškoř. I přesto, že je rozhovor reprízou, chceme vás povzbudit k reakcím, které nám pomůžou rozšířit náš pohled, co se týče křesťanské hudby. V Pohovce, která bude už tento čtvrtek, to znamená 30.srpna ve 20 hodin si budeme pouštět hudbu, která Marka zaujala. Uslyšíte skladby od Dead Poetic, Downhere, Family Force 5, Anathallo, Delirious? a Leigh Nash.
Mimochodem: Tuto sobotu se Marek žení. Nemáte chuť napsat vaše přání, která mu potom můžeme poslat? Určitě bude moc rád on i jeho krásná Veru. Mrkněte na jejich super fotky, musíte sami uznat, že jim to sluší. http://marekaveru.com

Velké metalové očekávání

16. srpna 2007 v 8:51 | sthtwn
Příznivci "metloše" se mají zase na co těšit. Vydavatelství Metal Blade Records na svých stránkách inzeruje release nového CD kapely As I Lay Dying. Album "An Ocean Between Us" má vyjít již příští týden - 21. 8. (release se pochopitelně týká USA, kdy se dostane album do našich sfér známo není). K aktuálnímu CD je možné na stránkách vydavatele shlédnout vcelku povedený videoklip k písni Nothing Left, znázorňující pronásledování věřících.

2 TM 2,3 na MySpace

9. srpna 2007 v 12:23 | sthtwn
Polská křesťanská rocková legenda 2 TM 2,3 hrála minulý rok (v srpnu 2006) na polském festivalu Woodstock. Vzhledem k tomu, že dostat se k CD polské provenience není až zas tak jednoduché, zajisté potěší 4 živé nahrávky z festivalu, které jsou dostupné k tanci i poslechu na stránce www.myspace.com/2tm23. Na fotografii je Joszko Broda - specialista na historické dechové nástroje.

Konference Hillsongu 07

9. srpna 2007 v 11:50 | sthtwn
10.-13. 10. 2007 se bude v Londýně konat konference Hillsongu "07 FUTURE", zaměřená na oblasti "Pastors & Church Leadership", "Worship & Creative Arts" a "Evangelism & Community Action". Jako special hosté se představí např. Darlene Zschech, Matt Redman nebo Michal W. Smith. Více informací najdete na stránce konference www.hillsongconference.co.uk.

Dvě nové skladby Goro na myspace

24. července 2007 v 14:04 | Samožer
Dvě zbrusu nové písně skupiny Goro najdete na www.myspace.com/gorocore

Blindside představili černou růži

21. června 2007 v 11:51 | djmouka
Švédská formace Blindside zveřejnila na svých webových stránkách pět nových písní z EP disku The Black Rose. CD vychází až za týden, již nyní si ale můžete poslechnout skladby The Way You Dance, Slow Motion, Pretty Nights, The Color of My Eyes a The Black Rose. Na zvuku se tentokrát podepsal i Stefan Glaumann, který produkoval Rammstein.
Jak se vám písně líbí, těšíte se na nové album? Zanechte svůj komentář.

Musicmix komunikující

21. června 2007 v 10:48 | djmouka
Pokud si nainstalujete do svého prohlížeče (Mozilla, Firefox) plugin Dai.sy, můžete si s návštěvníky tohoto blogu povídat, vyměňovat soubory a či jednoduše blogovat.
Vyzkoušejte a uvidíme, jestli to k něčemu bude.
 
 

Reklama